Okrem mnohých nových funkcií Android 12 niektoré aj odoberie: Využívali ste túto funkciu aj vy?

Android 12 je systém s mnohými novými funkciami, no úprava fontu či tvaru aplikácií na domovskej obrazovke bude po novom obmedzená.

Android 12
Zdroj: Vosveteit.sk

S novým systémom Android s číslovkou dvanásť nás čaká mnoho zmien. Niektoré funkcie pribudnú a na svoje si určite prídu milovníci malých obrazoviek, keďže Android 12 prinesie funkciu režimu jednej ruky okrem mnohých ďalších noviniek. Nie je však všetko zlato čo sa blyští a podľa portálu xda-developers.com nás už čoskoro opustí jedna z obľúbených funkcií, ktorá umožňovala prispôsobiť si smartfón podľa vlastnej preferencie. O ktorú možnosť prispôsobenia smartfónu ide? Pozrite sa na to spolu s nami!

Zbohom, úprava fontu a tvaru aplikácií!

Možnosť úpravy fontu smartfónu a zároveň i ikon aplikácií na domovskej obrazovke bola predstavená spolu s Androidom 10. Dostupná bola nielen pre smartfóny Google Pixel, ale i pre modely od spoločnosti Asus, Motorola a mnohých ďalších. Zároveň išlo o jednu z najobľúbenejších možností úpravy smartfónu, vďaka ktorej sa váš model mohol odlišovať od všetkých ostatných.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tomu však spolu s Androidom 12 bude koniec a ponuka s názvom Štýly a tapety bude v budúcej verzii Androidu odstránená. Nový systém však prinesie náhradu za túto funkciu, no pôjde skôr o cenu útechy. Priamo do systému zabuduje možnosť zmeny fontu a tvarov ikon, vybrať si však budete môcť len z obmedzenej ponuky.

Android 12 prinesie množstvo noviniek i prepracovaný dizajn

Nový dizajn je hlavným dôvodom, prečo majitelia smartfónov túžia po čistom Androide. Android 12 totiž prinesie úplne nový čistý dizajn, ktorý upúta nejedného používateľa. Ak vlastníte Xiaomi smartfón a chcete si tento dizajn vyskúšať, urobiť tak môžete už teraz vďaka aplikácii Motívy.

Okrem nového dizajnu však Android 12 upúta používateľov množstvom nových funkcií. Poteší ako hráčov s novým herným režimom v smartfóne, tak i starších ľudí s rozložením domovskej obrazovky tak, aby bola čitateľnejšia. Mnohých taktiež upútala možnosť prezerania histórie notifikácií, čo ocenia najmä tí, ktorí notifikácie bezhlavo mažú bez toho, aby si ich riadne prezreli.

Na ktorú funkciu z Androidu 12 sa tešíte najviac? A používali ste iný font či tvar aplikácií vo vašom smartfóne? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre