OFICIÁLNE PREDSTAVENÝ: Toto je nový Xiaomi Mix 2S, jeden z najvýkonnejších smartfónov súčasnosti

Leu Jun je muž, ktorý stojí na čele spoločnosti Xiaomi a kto iný ako on mohol predstaviť najnovší smartfón z ich kuchyne. Reč je konkrétne o telefóne Xiaomi Mix 2S.

Xiaomi Mix 2S je smartfón, ktorý ponúka 5,99“ IPS LCD 2.0  displej s FULL HD+ rozlišením (2160 x 1080 bodov). Oproti svojmu predchodcovi došlo k všimnuteľnej redukcii tlačidiel. Displej ponúka pomer strán 18:9. Novinkou je však podpora pre farebný gamut DCI-P3 (farebný priestor DCI-P3 pokrýva 45,5% všetkých farieb). Ďalšou výraznou zmenou oproti Mi Mix 2 je aj väčšie screen-body ratio. Displej teda pokrýva väčšiu časť prednej strany ako tomu bolo doposiaľ.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi Mix 2S_displej
Zdroj: produktová fotografia

Dostupné budú až tri varianty smartfónu Xiaomi Mi Mix 2S

Xiaomi na trh prinesie celkovo 3 varianty tohto telefónu, ktoré sa budú od seba líšiť veľkosťou RAM a úložného priestoru.

  • 6GB RAM + 64GB ROM
  • 6GB RAM + 128GB ROM
  • 8GB RAM + 256GB ROM (King Version)

Srdce smartfónu tvorí jeden z najvýkonnejších procesorov súčasnosti, Qualcomm Snapdragon 845 s podporou AIE technológie (Artificial Intelligence Engine). Kapacita batérie je 3400mAh a nechýba samozrejme ani technológia Quick Charge 3.0, USB Type – C konektor či bezdrôtové nabíjanie Qi.

Smartfón v rámci vylepšení tak ako sa predpokladalo dostal do vienka aj podporu AI pri fotografovaní. Telefón tak isto ponúkane aj duálny 12MP fotoaparát s podporou 4-osovej stabilizácie a s otvorom f / 1. 8. Šošovky fotoaparátu do telefónu zabezpečuje spoločnosť Sony (IMX363). Hlavný snímač disponuje veľkosťou pixelov 1,4 mikrónu. Nechýba ani 2x optický zoom. V rámci DxOMark testov získal 101 bodov čo je vyššie skóre ako získal napríklad najnovší iPhone X. Samozrejmosťou je skener odtlačkov prstov, ktorý nájdeme v tomto prípade na zadnej strane.

Xiaomi Mi Mix 2S
Zdroj: produktová fotografia

Smartfón by mal byť exkluzívne dostupný zatiaľ len v Číne a to od 3. apríla. Cenovo bude začínať na úrovni niečo málo nad 460€. Za najdrahšiu verziu bude spoločnosť pýtať však už zhruba 520€. Neskôr by mal byť dostupný aj v ostatných regiónoch sveta.

Zdroj: Gizmochina

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre