Odchádza Oppo a OnePlus z európskeho trhu? Situácia je komplikovaná, toto o ich odchode zatiaľ vieme!

Svet technológií práve skľučuje otázka odchodu spoločností Oppo a OnePlus z európskeho trhu. Pozrite sa na vyjadrenie oboch výrobcov.

Stop smartfon
Zdroj: Zdroj: unsplash.com (Onur Binay), úprava Vosveteit.sk

V priebehu posledných mesiacov ste možno zachytili informáciu o prebiehajúcom spore medzi Nokiou a viacerými populárnymi čínskymi výrobcami smartfónov. Týchto výrobcov spája to, že spadajú pod spoločnosť BBK Electronics, pričom tá zastrešuje napríklad OnePlus, Oppo, vivo či Realme. Nokia sa pritom odvoláva na to, že tieto spoločnosti nepredĺžili zmluvu o patente, ktorý teraz neoprávnene využívajú a dávajú im možnosť buď sa stiahnuť z európskeho trhu alebo platiť za každé jedno predané zariadenie.

Aj z toho dôvodu sa pravdepodobne začali šíriť informácie o tom, že by populárne značky mohli zmiznúť z európskeho trhu, pričom sa rozpráva o konkrétnych krajinách, kde toto postupné miznutie z Európy začne. Oppo aj OnePlus sa pritom už k situácii vyjadrili, pričom toto vyjadrenie nám priniesol portál androidauthority.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Je odchod Oppo a OnePlus reálny?

Stačil jeden príspevok na Twitteri a celý technologický svet sa začal otriasať v základoch. Používateľ sociálnej siete pritom uverejnil príspevok v ktorom tvrdil, že spoločnosti ako Oppo a OnePlus odídu z európskeho regiónu. Konkretizoval pritom, že tento odchod začne v Nemecku, Spojenom kráľovstve, Francúzsku a Holandsku.

Oppo a OnePlus odchod z Európy
Zdroj: Vosveteit.sk

K tejto situácii už sa stihla vyjadriť aj spoločnosť OnePlus, ktorá situáciu ozrejmila. Potešila však svojich fanúšikov a používateľov, keďže oznámila, že na našom trhu zostane. Vyjadrenie spoločnosti si môžete prečítať nižšie.

OnePlus neopustí Európu a Spojené kráľovstvo, a udržiava stabilné operácie na miestnych trhoch. OnePlus bude pokračovať v investíciách v Európe a poskytovať svojim používateľom inovatívnejšie produkty a riešenia.

Vyjadrenie druhej spoločnosti však vie zavádzať

Ako to už býva zvykom, nie vždy sa stretneme s priamym vyjadrením spoločností a niekedy si zvolia skôr diplomatickejšiu odpoveď. To je prípadom aj značky Oppo, ktorá vo svojom vyjadrení neuvádza podstatné informácie. Tie by mohli fanúšikov aspoň trochu upokojiť, no nakoniec sme sa konkrétnej odpovede príliš nedočkali. Vyjadrenie značky bolo totiž nasledovné.

Oppo a OnePlus sú zaviazané všetkým európskym trhom. V roku 2023 sme mali skvelý štart s úspešným uvedením niekoľkých produktov v Európe a máme zostavu niekoľkých pripravovaných produktov na zvyšok roka. Ako vždy, Oppo a OnePlus budú aj naďalej poskytovať inovatívnejšie produkty a najlepšie služby vo svojej triede pre používateľov.

Zaujímavé však je, že spoločnosť Oppo vo svojom prehlásení spomína zariadenia vo všeobecnosti a nekonkretizuje smartfóny. Práve smartfónov sa totiž týkajú sankcie, ktoré by sa mohli projektovať aj na predajoch v rámci Európy. Okrem toho nám výrobca uvádza len plány na rok 2023. Čo ale nastane budúci rok a ako sa postaví k predávaniu elektroniky v rámci Európy v roku 2024 zatiaľ nevieme. Môžeme tak len dúfať, že sa populárne značky na našom trhu udržia a v priebehu najbližších mesiacov sa od nás neodsťahujú.

Nakoniec však musíme spomenúť, že koncom júna začne sťahovanie spoločnosti Oppo z nemeckého trhu. Na Nemecko sa sankcie totiž vzťahujú a nové smartfóny sa v tejto krajine už neobjavia. Už existujúce smartfóny však budú mať plnú podporu v rámci softvéru aj podporu zo strany spoločnosti.

Chýbalo by vám Oppo či OnePlus na našom trhu? Alebo si myslíte, že by zasa tak veľmi ich odchod náš trh nezmenil? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre