Spravodajstvovivo

Viacerým výrobcom smartfónov hrozí odchod z Európy: Ktorí to sú a čo bude s ich smartfónmi?

Po spore s Nokiou o patenty pre 5G technológiu hrozí čínskym výrobcom smartfónov odchod z Európy. Ich budúcnosť je teda neistá.

V priebehu posledných rokov sa v Európe spopularizovali viaceré čínske značky smartfónov, aké sme tu predtým nepoznali. Veľký úspech zaznamenalo Xiaomi, ktoré je aktuálne medzi špičkou najrozšírenejších výrobcov. Podobný úspech však aktuálne zaznamenávajú aj spoločnosti ako Oppo, OnePlus, vivo či Realme, ktoré stále rastú a prenikajú na viaceré trhy aj v Európe. Ich postupná expanzia na európskom trhu však narazila na problém, ktorý sa nebude len tak jednoducho riešiť a prvá krajina v Európe aktuálne zakazuje predaj určitých modelov. Ako to bude s týmito smartfónmi a prečo im hrozí „vysťahovanie“ z európskych krajín vrátane Slovenska? Odpoveď nám prináša portál timesnownews.com.

Nemecko zakazuje predaj prvých smartfónov

Ak patríte medzi fanúšikov čínskych smartfónov, určite vám niečo hovorí spoločnosť BBK Electronics, ktorá zastrešuje práve spoločnosti ako OnePlus, Oppo, Realme či ďalšie. Rovnako vám možno neunikla informácia o patentovom spore s Nokiou, pričom práve čínske spoločnosti boli uznané ako tie, ktoré neoprávnene využívajú patent na 5G technológiu od Nokie. Z tohto dôvodu pre čínske spoločnosti ako OnePlus či Oppo aktuálne prichádzajú do úvahy dve riešenia. Buď zaplatia Nokii 2.5€ za každý predaný smartfón od spoločnosti BBK Electronics aj mimo Európu, alebo budú vykázané z predaja.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Smartfon Oppo
Zdroj: unsplash.com (SCREEN POST)

Práve Nemecko aktuálne pristúpilo k zákazu predaja všetkých smartfónov OnePlus a Oppo v krajine. Smartfóny, ktoré sa nachádzajú v skladových zásobách sa môžu ešte dopredať. Až do odvolania sa však modely od týchto spoločností nebudú do Nemecka dovážať a ich budúcnosť je neistá aj v ďalších krajinách Európy. Zákaz predaja sa v budúcnosti môže týkať aj Slovenska, ak sa tento spor nevyrieši. V súčasnosti je však osud týchto výrobcov neistý v krajinách ako Spojené kráľovstvo, Holandsko, Španielsko, Francúzsko, Fínsko a Švédsko.

Čo bude so smartfónmi ďalej?

K zákazu predaja smartfónov sa aktuálne vyjadrila spoločnosť Oppo, ktorá na svojej nemeckej stránke uistila používateľov, že s ich zariadeniami bude všetko v poriadku. Z Európy sa zatiaľ výrobca elektroniky nesťahuje a aktuálne sa rozpráva len o výrobcoch Oppo a OnePlus. Pod spoločnosť BBK Electronics však aktuálne spadá aj vivo, IQOO či Realme, ktoré v Európe neustále rastú. V súčasnosti je však ešte veľmi ťažké povedať, či sa skupina týchto veľmi obľúbených spoločností bude z Európy sťahovať alebo nie. Takto vyzerá aktuálne oznámenie zo strany Oppo.

Informácie o produktoch aktuálne nie sú dostupné na našej stránke.

Q: Môžem pokračovať s používaním OPPO produktov bez reštrikcií, mať prístup k podpore a získať budúce aktualizácie?
A: Áno, môžete používať svoje OPPO zariadenia bez reštrikcií, využiť podporu a samozrejme získate všetky budúce aktualizácie.

V súčasnosti sa zdá, že osud týchto výrobcov smartfónov v Európe je neistý. Dúfame však, že sa situácia vyjasní vo veľmi blízkej dobe. Neradi by sme totiž prišli o progresívne spoločnosti, ktoré majú aktuálne na trhu vysoký podiel.

Vlastníte smartfón od niektorej z týchto spoločností? A čo poviete na tieto problémy s patentami? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close