Spravodajstvo

Očkovacia lotéria začína už dnes, 15.8.2021. Kde ju môžete sledovať a aké sú základné pravidlá?

Očkovacia lotéria začína už dnes, 15.8.2021. Vyhrať môžete výhry až do 100-tisíc €. Pozrite sa, kde ju môžete sledovať a aké sú základné pravidlá.

Ešte začiatkom tohto mesiaca sme vás informovali o tom, že Ministerstvo financií SR spustilo registráciu do očkovacej lotérie. Ide o jeden z nástrojov, ktorý má motivovať ľudí, aby sa dali zaočkovať s cieľom, aby sme rýchlejšie získali kolektívnu imunitu čo najrýchlejšie.

Ako sa do očkovacej lotérie možno registrovať?

Do očkovacej lotérie sa vo všeobecnosti môže prihlásiť ktokoľvek s trvalým alebo prechodným pobytom na území SR, kto bol zaočkovaný aspoň prvou dávkou ľubovoľnej vakcíny. Registráciu je potrebné vykonať prostredníctvom stránky bytzdravyjevyhra.sk. Samotný proces registrácie trvá len niekoľko desiatok sekúnd. Druhým dychom však treba dodať, že proces kontroly vašich údajov, môže trvať až do dvoch týždňov. V našom prípade to trvalo približne jeden týždeň. Následne, ak sa zaregistruje, tak v priebehu nasledujúcich dní, ak registrácia prebehne úspešne, obdržíte SMS, ako môžete vidieť nižšie. Obdržanie tejto SMS spolu so číslami žrebov, je základný predpoklad, aby ste boli zaradený do žrebovania.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
bytzdravy_SMS_loteria
Zdroj: vosveteit.sk

Dávame do pozornosti, že v procese registrácie, určite vyplňte správne mobilné číslo. Dôvodom je, že v prípade hlavnej výhry, vás budú kontaktovať priamo z televízneho štúdia, aby ste povedali heslo, ktoré odznie počas vysielania. Ak tak nespravíte, tak nárok na hlavnú výhru stratíte.

Podrobný návod, ako vyplniť registráciu, nájdete v tomto článku, kde sme sa venovali tejto téme podrobne.

Ako bude prebiehať losovanie o očkovaciu prémiu?

Losovaní bude viacero, ale to hlavné, bude každú nedeľu. Samotná súťaž bude podľa aktuálnych informácií prebiehať až do 31.10.2021. V priebehu pracovných dní budete môcť vyhrať viacero cien. Od 100€ až po 10-tisíc €. V priebehu veľkého žrebovania, každú nedeľu, budete môcť vyhrať až 100-tisíc €. Podmienkou však je, aby ste počas žrebovania, ak vás vyžrebujú, zdvihli telefón do 20 sekúnd a odpovedali heslom, ktoré odznie počas vysielania. Veľké žrebovanie začína od nedele, 15.8.2021. Podľa aktuálneho TV programu, vysielanie začína na RTVS 1 o 20:30.  Celkovo štát rozdá týmto spôsobom viac ako 10-tisíc výhier v celkovej hodnote 1 850 000 €. Nižšie si môžete pozrieť stručný prehľad výhier.

ockovacia loteria_vyhry
Zdroj: MFSR

Výsledky žrebovania budú okrem iného zverejnené aj na stránkach bytzdravyjevyhra.sk. Následne, ak budete medzi jedným zo šťastlivcov, ktorý vyhrá cenu, tak najneskôr do 60 dní vám bude výhra vyplatená na váš bankový účet, ktorý ste zadali pri registrácii.

Dovoľte nám dať vám pri tejto príležitosti do pozornosti ešte návod, ako si môžete stiahnuť do smartfónu digitálny COVID Pas vrátane certifikátu o očkovaní. Samotný proces získania týchto dokumentov, nie je najľahším, preto vám určite odporúčame, tento návod neprehliadať.

Pevne veríme, že informácie vyššie, boli pre vás užitočnými a budeme radi, ak nás podporíte, či už zdieľaním článku, tak aj lajkom na sociálnej sieti Facebook.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close