SpravodajstvoXiaomi

Očakávali sme ho po boku Xiaomi 12S, no nakoniec neprišiel: Xiaomi nás láka na predstavenie lacného a kompaktného modelu

Xiaomi 12 Lite síce neprišiel po boku Xiaomi 12S, no jeho predstavenie by malo prebehnúť v horizonte najbližších dní, naznačuje Xiaomi.

Pred pár dňami sme mohli sledovať predstavenie nových smartfónov z vlajkovej série Xiaomi, pričom šlo o modely z radu Xiaomi 12S. Počas tohto veľkého predstavovania, ktoré trvalo celkovo dve a pol hodiny nám čínsky gigant stihol predstaviť trojicu smartfónov z tejto série, niekoľko inteligentných produktov medzi ktorými nájdeme aj Xiaomi Band 7 Pro, no aj upravenú verziu vlajkovej lode Xiaomi 12 Pro s čipsetom MediaTek Dimensity 9000+. Očakávali sme však, že sa odhalí aj ďalší model z klasickej vlajkovej línie smartfónov od Xiaomi aby bola línia Xiaomi 12S už kompletná. Toho sme sa však nedočkali a na model Xiaomi 12 Lite budeme musieť čakať ešte nejakú dobu. Naše čakanie však bude už čoskoro u konca. Čínsky gigant totiž začal s lákaním fanúšikov na predstavenie kompaktného modelu so základom vo vlajkovej lodi.

Čakali sme ho po boku Xiaomi 12S, uvidíme ho neskôr

Posledné predstavovanie smartfónov nezastrešilo aj odhalenie modelu Xiaomi 12 Lite, ktorého špecifikácie už takmer všetky poznáme. Séria Xiaomi 12S teda prichýlila len Xiaomi 12 Pro Dimensity Edition, no Lite verzie smartfónu sme sa nedočkali. Teší nás teda, že vás teraz môžeme informovať o príprave predstavenia modelu, ktorý určite zláka veľké množstvo fanúšikov. Séria Xiaomi 12 sa teda doplní a konečne skompletizuje aj s lacnejšou verziou smartfónov, ktorá býva ľudovou voľbou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

O príprave predstavenia tohto smartfónu nás informovala spoločnosť Xiaomi prostredníctvom svojich účtov na sociálnych sieťach. Zatiaľ nie je známe, či predstavenie prebehne online, alebo sa tento model predstaví v tichosti zo dňa na deň. Čo však vieme povedať je, že získa kompaktný dizajn rovnako, ako tomu bolo v minuloročnej sérii Mi 11 u modelu Lite. Mesiac júl teda nakoniec nemusí patriť len sérii Xiaomi 12S, no tešiť sa zrejme môžeme aj na obľúbenú Lite verziu smartfónov.

Xiaomi 12 Lite
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Lite verzia príde už v blízkej dobe

Čínske Xiaomi stihlo počas predstavovania svojich vlajkových lodí pôvodne priniesť tri smartfóny, pričom šlo o základný, Pro model a aj lacnejší Xiaomi 12X. Neskôr do série zavítali aj modely z radu Xiaomi 12S a teraz sa chystá predstavenie modelu s označením Xiaomi 12 Lite. Mnohí fanúšikovia však už predstavenie tohto modelu ani neočakávali. Dlhú dobu to totiž vyzeralo tak, že Lite model tento rok nahradí práve lacnejší Xiaomi 12X, to však našťastie nebude pravda. Tento model síce ponúka špičkovú výbavu a nižšiu cenu, no stále nejde o dostatočne nízku cenu.

Xiaomi 12 Lite by tak nakoniec mal prísť s cenou okolo 400€, v nižších konfiguráciách môžeme očakávať aj cenu pod touto cenovou úrovňou. Zatiaľ však ide len o dohady a konkrétne ceny sa dozvieme až po predstavení tohto modelu. Srdcom tohto smartfónu má byť čipset Snapdragon 778G+ a tešiť sa môžeme aj na lepší displej. Má ísť o 120Hz AMOLED panel, ponúknuť má aj 4500mAh batériu so 67W nabíjaním. O kamere smartfónu sa ešte špekuluje, širokouhlý snímač môže mať ako 64mpx, tak aj 108mpx. Ako to však nakoniec bude sa zrejme dozvieme už čoskoro.

Kúpili by ste si takýto smartfón z produkcie Xiaomi? A akú cenu mu tipujete vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close