Obmedzením týchto nastavení, môžete výrazne predĺžiť výdrž batérie vášho Mi Band náramku

Niektoré funkcie spotrebovávajú viac energie, ako by sa prvý pohľad mohlo zdať

Xiaomi Mi Band 5 (1)
Zdroj: Youtube (ASBYT)

Fitness náramky od spoločnosti Xiaomi, konkrétne séria náramkom Mi Band, je veľmi populárnou medzi používateľmi. Dôvod prečo tomu tak je, sú bohaté funkcie a lákavá cena náramku. Mnohí z nás náramok okrem cvičenia používajú aj na bežné nosenie počas dňa.

V súčasnosti sa výdrž batérie posledných dvoch generácií náramkov pri bežnom nosení pohybuje niekde v rozpätí medzi 7 až 14 dňami. V závislosti od toho, ktoré funkcie sú aktívne využívanými a ako často. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti niekoľko tipov, ako môžete predĺžiť výdrž batérie vášho náramku na čo najdlhšie prostredníctvom ich obmedzenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vypnite si funkciu rozpoznávania cvičenia

Jednou z nových funkcií v najnovšom Mi Band náramku, je funkcia rozpoznávania aktivity. Tá ak deteguje športovú aktivitu, tak automaticky ju začne monitorovať. Ide o funkciu, ktorá je síce vcelku zaujímavou, ale predstavuje extra aktivitu, ktorá spotrebováva energiu.

Mi Band sportova aktivita
Zdroj: Youtube (ASBYT)

Túto funkciu, ktorá robí Mi Band 5 o niečo viac autonómnym zariadením, môžete vypnúť pomocou sekcie cesty Nastavenia > Detekcia aktivity.

Vypnutie prebudenia otočením zápästia displeja

Hoci funkcia prebudenia displeja pomocou otočením zápästia je užitočnou, tak v mnohých prípadoch dochádza k náhodnému aktivovaniu displeja a to aj v situáciách, kedy sa reálne nepozeráte na displej. Napríklad počas chôdze, šoférovania a podobne.  V prípade, ak chcete predĺžiť životnosť batérie, tak vám odporúčame využívať funkciu prebudenia prostredníctvom tlačidla na obrazovke.

Obmedzte nepotrebné notifikácie

Bezpochyby možnosť sledovania notifikácií zo smartfónu prostredníctvom náramku je jednou zo skvelých funkcií, bez ktorej si mnohí z nás nevedia už predstaviť fungovanie. Potrebujeme však sledovať všetky notifikácie? Pravdepodobne nie. Okrem toho, že sa vám pri notifikáciách zapína displej, tak samotný náramok aj vibruje. Inými slovami, míňa energiu batérie. A práve preto vám odporúčame obmedziť notifikácie len na aplikácie, z ktorých reálne aj chcete dostávať upozornenia.

Mi Band_notifikacie
Zdroj: Youtube (ASBYT)

Využívajte vlastnosti AMOLED displeja

AMOLED displeje majú jednu veľkú výhodu. Pri zobrazovaní obrazu nie je podsvietení celý displej, ale len pixely, ktoré tvoria obraz. A práve preto vám odporúčame využívať pozadie, ktoré je čierne. Dôvodom je, že v prípade zobrazenia čiernej, sú pixely vypnutými a tak dochádza k šetreniu energie.

Xiaomi Mi Band_pozadie fitness naramku
Zdroj: Youtube (ASBYT)

Nezabudnite si upraviť úroveň podsvietenia a čas aktívneho fungovania displeja

Zároveň nám nedovolí nedať vám do pozornosti nastavenia úrovne jasu, do ktorých sa dostanete cez položku Viac > Nastavenia > Jas. Rovnako Xiaomi ponúka aj možnosť upravenia času, počas ktorého je displej náramku po aktivovaní zapnutým. Môžete tak urobiť pomocou cesty Viac> Nastavenia> Časový limit obrazovky.

Ak by ste sa chceli dozvedieť o funkciách Mi Band 5 náramku viac, tak nižšie si môžete pozrieť recenziu známeho YouTuber-a ASBYT.

Zdroj: xiaomiadictos.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre