Objavujú sa nové správy, ktoré hovoria o bližšom termíne príchodu skladateľného smartfónu od Xiaomi

Očakávaná skladačka od obľúbeného čínskeho výrobcu nakoniec príde omnoho neskôr, ako väčšina z nás očakávala

xiaomi skladaci smartfon
Zdroj: Gizchina - skladací smartfón Xiaomi

Čínska spoločnosti Xiaomi už niekoľko dlhých mesiacov pracuje na skladacom smartfóne, o ktorého vývoji sme vás informovali ešte v lete minulého roka. Existenciu skladacieho smartfónu ešte v minulosti potvrdili nie len uniknuté informácie priamo z útrob spoločnosti, ale aj zverejnenie patentov, či dokonca čiastočne odprezentovanie prototypu priamo jedným z vrcholných predstaviteľov spoločnosti Xiaomi. Po dlhých mesiacoch „ticha“ sa však konečne dozvedáme nové informácie, no väčšinu fanúšikov značky zrejme nepotešia.

Skladačku od Xiaomi uvidíme až v budúcom roku

Ako informuje zahraničný portál Gizchina.com, spoločnosť Xiaomi údajne posunula predstavenie svojho prvého skladacieho zariadenia až na budúci rok, čím určite sklamala niektorých fanúšikov. Podľa skorších vyhlásení prezidenta spoločnosti Xiaomi, Lin Bin-a, sa však môžeme tešiť na „technologicky vyspelé“ zariadenie. Spoločnosti sa totižto podarilo prekonať všetky technické nedostatky a prekážky s flexibilnou matrix technológiou, skladacím mechanizmom, flexibilnou matrix vrstvou, či adaptáciou softvérového prostredia nadstavby MIUI.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jedinečná skladačka

Ak sa spoločnosti Xiaomi naozaj podarí na trh priniesť zariadenie s technológiou, ktorú odprezentovala v minulom roku, pôjde o veľký krok vpred. Xiaomi by bolo totižto prvým výrobcom na svete, ktorý by na trh priniesol zariadenie so skladacím mechanizmom na dvoch stranách. Samotný koncept zariadenia v zloženom stave pripomína práve prototypový smartfón Mi Mix Alpha, no narozdiel od neho sa dá displej rozložiť do stavu, v ktorom spĺňa všetky atribúty tabletu. To, či sa naozaj dočkáme skladacieho smartfónu v takejto podobe je zatiaľ úplnou neznámou.

xiaomi skladaci smartfon koncept_opt
Zdroj: LetsGoDigital

Všetky doteraz známe informácie, vizualizácie, či zverejnené patenty týkajúce sa skladacieho smartfónu od čínskej spoločnosti Xiaomi nájdeš priamo na našom webe.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre