Facebook chce obmedziť šírenie dezinformácií. Predstavuje novú a vítanú funkciu spojenú so správami!

"...táto nová funkcia poskytuje ešte ďalšiu vrstvu ochrany obmedzením šírenia virálnych dezinformácií alebo škodlivého obsahu..."

facebook zastavenie sirenia dezinformacii
Zdroj: Facebook.com

Boj s dezinformáciami je ako neskočný príbeh. Dôvodom je, že zatiaľ čo sa podarí identifikovať jednu klamlivú správu, tak ďalších niekoľko vznikne. Uvedomujú si to aj technologickí giganti, obzvlášť sociálne siete, ktoré mnohí z nás „vymenili“ za dôveryhodné spravodajské weby, ktoré šíria overené informácie. Negatívnym príkladom môže byť nedávno publikovaná štúdia týkajúca sa šírenia dezinformácií prostredníctvom Facebooku, ktorá odhalila, že len 16% podvodných správ spojených s aktuálnou pandémiou sa podarilo sociálnej siete v čas identifikovať a obmedziť ich šírenie. Nová funkcia, ktorú spoločnosť v priebehu dnešného dňa predstavila, by však mohla aspoň trochu pomôcť v obmedzení šírení klamlivých informácií a správ.

„Dosiahli ste limit preposielania správ“

Nová funkcia, ktorú Facebook dnes predstavil, sa volá „Forwarding Limit on Messenger“. Voľne môžeme názov tejto funkciu preložiť ako limit preposielania správ.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„V rámci nášho neustáleho úsilia poskytovať ľuďom bezpečnejšie a súkromnejšie správy, dnes predstavujeme limit preposielania správ v aplikácii Messenger, ktorý je možné preposielať iba piatim ľuďom alebo skupinám súčasne“ píše sociálna sieť vo svojej tlačovej správe.

Facebook ďalej píše, že verí, že pomocou tohto opatrenia sa im podarí aspoň čiastočne obmedziť šírenie klamlivých informácií, ktoré si bohužiaľ častokrát preposielame medzi sebou ako overené fakty. Pri tejto príležitosti spoločnosť zverejnila aj krátke video, ktoré ukazuje, ako táto funkcia pracuje v praxi. Pozrieť si ho môžete nižšie.

„Chceme, aby bol Messenger bezpečnou a dôveryhodnejšou platformou pre spojenie sa s priateľmi a rodinou. Začiatkom tohto roka sme predstavili funkcie, ako sú bezpečnostné upozornenia, dvojfaktorové overenie a jednoduchšie spôsoby blokovania a hlásenia nežiaducich správ. Táto nová funkcia poskytuje ešte ďalšiu vrstvu ochrany obmedzením šírenia virálnych dezinformácií alebo škodlivého obsahu a veríme, že pomôže zaistiť vyššiu bezpečnosť ľudí online.“  dodáva Facebook v publikovanej tlačovej správe.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre