Objavili sa rendery modelu Mi MIX 4: Bude sekundárny displej štandardom u smartfónov?

Mi MIX 4 bude predstavený už budúci mesiac a špekulácie sa vynárajú čoraz častejšie. Pozrite sa na najnovšie rendery smartfónu.

Xiaomi Mi Mix 4
Zdroj: Ice Universe (Twitter)

Len pred pár chvíľami sme vás informovali o pripravovanom mega launch-i od Xiaomi, ktorý má priniesť novú nadstavbu MIUI, no i niekoľko zariadení. Medzi ne bude patriť i smartfón Mi MIX 4 s najnovšou nadstavbou MIUI 13 i selfie kamerou nenarúšajúcou displej. Najnovšie rendery sprostredkované portálom Xiaomiadictos.com však ukazujú na súčasť smartfónu, ktorú už poznáme z vrcholného Mi 11 Ultra. Uvidíme teda nový Mi MIX s displejom i na zadnej strane? A ako by mohol vyzerať pripravovaný smartfón? Pozrite sa na tieto rendery!

Sekundárny displej u Mi MIX 4?

O tom, že Xiaomi rado experimentuje, nie je pochýb. Prvým takýmto „pokusom“ bol limitovaný model Mi MIX Alpha, ktorý sa však nikdy nedostal na predajné pulty. Jeho následníkom bol skladateľný smartfón Mi MIX Fold predstavený tento rok a po jeho boku sme mohli vidieť i Mi 11 Ultra s menším sekundárnym displejom pri kamerovom module.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tento sekundárny displej sa podarilo zachytiť i v renderi pripravovaného Mi MIX 4 a zdá sa, že Xiaomi sa touto cestou bude vydávať častejšie. Ide o praktickú vychytávku u smartfónov, kedy si na menšom displeji na zadnej strane môžeme skontrolovať čas, upozorní nás na prichádzajúce hovory a notifikácie, a zároveň môže slúžiť i ako displej pre vytváranie selfie snímok zadnou kvalitnejšou kamerou.

Mi MIX 4 render
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Čo o pripravovanom smartfóne vieme?

Mi MIX 4 má byť najlepšie vybaveným smartfónom z portfólia čínskeho giganta. Jeho výbavu by mal tvoriť nedávno predstavený čipset Snapdragon 888+ od Qualcommu, čím by si model zaistil miesto v popredných priečkach výkonnostných rebríčkov.

Výrazným prvkom však má byť i spomínaná selfie kamera, ktorá nebude narúšať displej, no stále by nemalo ísť o snímač pod displejom. Snímač by mal byť umiestnený v tenkom rámiku nad displejom, ktorého prítomnosť si ani len nevšimneme.

Na takejto výbave sa však zrejme odzrkadlí i cena zariadenia a Mi MIX 4 by mohol byť predstavený s o niečo vyššou cenou. Boli by ste ochotní si za takýto smartfón priplatiť? Alebo vás model neláka? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre