Nokia oficiálne odpovedá na možné použitie HarmonyOS od Huawei. Zostáva nateraz verná Androidu?

Fínska značka pomerne promptne reaguje na nedávno medializované informácie ohľadom možného použitia HarmonyOS vo svojom ďalšom smartfóne.

Nokia HarmonyOS
Zdroj: Vosvetei.sk (koláž), Huawei, Nokia

Spojenie fínskej značky Nokia a čínskeho operačného systému HarmonyOS od telekomunikačného giganta Huawei vyzeralo ešte pred pár hodinami ako pomerne dôveryhodný scenár. Notoricky známa spoločnosť vo svete mobilných zariadení však promptne reaguje na tieto fámy. Odpoveď je viac než len jednoznačná.

Jednoznačná reakcia fínskej značky

Ako informuje zahraničný portál Gizmochina.com odvolávajúci sa na čínske média, spoločnosť Nokia na nedávno medializované informácie reagovala behom niekoľkých hodín. Odpoveď výrobcu je jasná a stručná. Nateraz sa žiadna odluka od mobilného operačného systému Android nekoná a značka mu zostáva naďalej verná.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„S vedomím, že používatelia majú radi telefóny Nokia vybavené operačným systémom Android, náš záväzok poskytovať najlepší zážitok zo systému Android zostáva nemenný,“ uviedla spoločnosť Nokia vo svojej reakcii na predošlé medializované informácie.

Možný „plán B“ pri voľbe mobilného operačného systému je tak pri zariadeniach od spoločnosti Nokia definitívne odpísaný. Používatelia sa tak môžu aj v budúcnosti tešiť na nové smartfóny s populárnym mobilným operačným systémom Android. Medzi najzaujímavejšie a najviac očakávané smartfóny od tohto výrobcu v tomto roku patrí aj nový rad Nokia X60, o ktorom sa prvotne hovorilo ako o prvom Nokia smartfóne so systémom HarmonyOS.

Ďalší „prémiový“ vlajkonosič je na ceste

Pôjde o ďalšiu špičkovú vlajkovú sériu, ktorá by mohla opäť dýchať na krk prémiovým zariadeniam. Už teraz sa v súvislosti s týmto modelovým radom rozpráva o viacerých technických detailoch. Spomenieme napríklad prítomnosť zakrivených hrán obrazovky alebo masívnu batériu s kapacitou až 6 000 mAh. Už tradične, kvalitné technológie by nemali minúť ani fotografickú výbavu. V tomto prípade chce údajne fínsky výrobca siahnuť po fotoaparáte s rozlíšením až 200 MP. Samozrejme, na potvrdenie všetkých špekulácií a údajných „únikov“ si treba počkať do samotného predstavenia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre