Nvidia predstaví nové karty GTX 1180 a 1170 už o mesiac. Čaká nás obrovský nárast vo výkone!

Nvidia

Zahraničný server priniesol informácie ohľadom plánov spoločnosti Nvidia s vypustením do sveta ďalšej generácie grafický kariet. Nvidia má údajne predstaviť nové grafické karty série GTX 11 už o pár týždňov, pričom správy z nemenovaných zdrojov naznačujú, že by sa tak mohlo stať už v júli.

Nvidia chce najprv predstaviť svoju najvýkonnejšiu variantu s označením GTX 1180 Founders Edition. Je pomerne zaujímavé, že nová generácia príde presne po dvoch rokoch, keďže predtým sme boli zvyknutí na upgrade interval každých 12 mesiacov. Pripravovaná karta zo série Turing sa objavila v hardvérovom teste už pred pár týždňami. Ten odhalil zaujímavý nárast výkonu oproti aktuálnej sérii GTX 1080.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť Nvidia by mala začať s dodávaním svojich kariet pre svojich partnerov už v budúci mesiac. Všetko tak nasvedčuje tomu, že sa tento výrobca chce predpripraviť a dodať na trh čo najväčšie množstvo kariet už od prvých dní od štartu predaja. Hráči sa dokonca môžu tešiť aj na variantu GTX 1170, ktorá bude oproti osemdesiatke o niečo cenovo dostupnejšia, no opäť oproti predošlej generácii výrazne výkonnejšia.

Karta Nvidia GTX 1180 bude mať výkonu na rozdávanie

Nová karta Nvidia GTX 1180 by mohla bežať s 3584 CUDA jadrami, čo je v porovnaní s kartou GTX 1080 pri 2560 CUDA jadrách značný rozdiel. Nové karty budú navyše postavené na 12 nm procese, ktorý tak môže ponúknuť opäť vyššiu efektivitu vo výkone a samozrejme aj nižšiu spotrebu. Dostupné úniky naznačujú, že nová karta GTX 1180 by mohla vo výkone poraziť aj výkonnú grafickú kartu Titan XP, ktorá je aktuálne vlajkovou loďou od Nvidie.

V tejto chvíli tak ešte stále nie je jasné, kedy sa nakoniec nových kariet rady GTX11 dočkáme. Dá sa totiž očakávať, že sa najprv na trh dostanú karty GTX 1180 a GTX 1170 a až neskôr Nvidia predstaví model GTX 1160 či 1150. Nové karty môžu ponúknuť v porovnaní so súčasným modelom ešte vyššiu kapacitu RAM, pričom 1180ka by mala bežať až na 16 GB RAM a s dosahom výkonu vo výške približne 13 teraflopov. Celú situáciu ohľadom pripravovaných kariet sledujeme a v prípade nových informácii budeme informovať.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok: Nvidia

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre