Aj vy občas na niečo zabudnete? Nevadí, teda pokiaľ nie ste v otvorenom vesmíre ako tento astronaut | VIDEO

Zdroj: Youtube (PetaPixel)

Určite sa Vám už niekedy stalo, že ste zabudli na niečo, čo ste v danom okamihu naozaj potrebovali. Zabúdať je predsa ľudské a pokiaľ ste doma, môžete daný problém celkom rýchlo vyriešiť. Čo ale ak si niečo zabudnete v otvorenom vesmíre? Odpoveď je jednoduchá, máte proste smolu. Takýto prípad si zažil jeden z astronautov na medzinárodnej vesmírnej stanici ISS, keď vykonával kontrolu komponentov z vonku. Po pár sekundách vo vesmíre, sa medzi astronautom a operátorom na Zemi, začala vcelku vtipná konverzácia.

Astronaut si zabudol SD kartu do GoPro kamery

Vtipná situácia sa strhla po pár sekundách, keď astronaut položil operátorovi celkom prekvapujúcu otázku ohľadom toho, či na nahrávanie videa potrebuje SD kartu, pretože jeho GoPro kamera po zapnutí hlási, že sa v nej žiadna nenachádza. Po pár prehodených vetách astronaut pochopil, že z tejto zapeklitej situácie sa nemá ako dostať a na kameru sa bude musieť vykašľať. Celý rozhovor medzi operátorom a astronautom:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Astronatu: „Hej, uh, Houston, musím sa rýchlo opýtať otázku ohľadom GoPro. Po stlačení tlačidla vidím správu „žiadna SD“. Potrebujem ju na to, aby som mohol nahrávať? A ak prebieha nahrávanie, má sa rozsvietiť červené svetlo? „

Operátor: „Bolo mi povedané, že ak sa v kamere nachádza karta, mala by počas nahrávania blikať na červeno. „

Astronaut: „A ak to píše „žiadna SD“, tak čo to znamená? „

Operátor: „Myslím, že to znamená, že sa v nej nenachádza SD karta. „

Astronaut: „No, zabudnime na to. Dostanem sa k tomu neskôr. Nezaoberajme sa tým. „

Táto konverzácia jasne značí o tom, že aj vo vesmíre môže byť zábava a nie každý z nás je úplne dokonalý. Nie všetci tušia, ako taká GoPro kamera funguje a astronauti sú takisto len ľudia a nejedná sa o neomylných ľudí.

Zdroj: digitaltrends.com, úvodný obrázok (Youtube – PetaPixel)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre