Nový Xiaomi Mi Mix 4 sa objavuje na prvých fotografiách. Odhalené boli aj takmer všetky technické detaily

Vlajková loď série smartfónov Mi Mix príde opäť s naozaj bohatou technologickou výbavou

xiaomi mi mix 3
flickr.com (GEEK KAZU)

Nie je žiadnou novinkou, že čínsky gigant Xiaomi pomaly chystá predstavenie novej vlajkovej lode zo série Mi Mix, ktoré sa každoročne radia medzi najinovatívnejšie smartfóny roku. O novom Xiaomi Mi Mix 4 sa už niekoľkokrát hovorilo, no detaily ohľadom pripravovaného smartfónu nikdy neboli úplne komplexné. Najnovší únik informácií, ktorý bol zverejnený na sociálnej sieti Weibo, nám však konečne prináša úplne komplexný prehľad o novom Mi Mix 4, ako aj prvé reklamné fotografie, ktoré odhaľujú dizajn.

Xiaomi Mi Mix 4

Ako sa uvádza v príspevku na sociálnej sieti Weibo, nový Mi Mix 4 má byť vybavený najnovším vlajkovým osemjadrovým procesorom Snapdragon 855+ od spoločnosti Qualcomm, ktorého pracovná frekvencia môže vystúpiť až na neuveriteľných 2,96 GHz. Špičkovému procesoru má ďalej sekundovať až 12 GB RAM, no je vysoko pravdepodobné, že budú dostupné aj iné, o čosi menej výkonné verzie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi mi mix 4
Zdroj: Weibo

Už iba z použitého procesora a obrovskej nálože RAM môžme dedukovať, že Xiaomi nebude šetriť na žiadnom fronte. Potvrdzuje to aj celokeramické telo, až 1 TB interného UFS 3.0 úložiska, či bezrámčeková zakrivená obrazovka s 2K rozlíšením. Poslednými dôležitými údajmi sú určite kapacita batéria, ktorá narastie na 4500 mAh, podpora 45W rýchleho nabíjania, ako aj podpora 30W bezdrôtového rýchleho nabíjania.

Najlepší fotoaparát na svete

Čínsky gigant chce aj v tomto prípade opäť posunúť level smartfónov o čosi vyššie, podobne, ako to urobil aj pri predchádzajúcich smartfónoch zo série Mi Mix. Minuloročný predstaviteľ lákal najmä na špeciálny vysúvací dizajn a bezrámčekový displej. Tentokrát je však najväčšou zbraňou spoločnosti Xiaomi špičkový fotoaparát, ktorý bude zložený až z 3 rôznych snímačov. Hlavný 108 Mpx snímač má v spolupráci s ultraširokým 16 Mpx objektívom a periskopovým objektívom s rozlíšením 12 Mpx robiť naozaj divy.

Únik ďalej odhaľuje, že Xiaomi vybaví najnovší smartfón zo série Mi Mix aj NFC čipom a klasickým 3,5 mm audio jackom, čo poteší nejedného záujemcu o tento kúsok. Na koniec treba určite spomenúť, že nový Xiaomi Mi Mix 4 bude jedným z prvých smartfónov, ktoré prídu so stabilnou verziou najnovšej verzie nadstavby MIUI 11.

Predstavenie a cena

Oficiálne predstavenie novinky od Xiaomi by sa malo konať už niekedy behom septembra, no presný dátum zatiaľ nepoznáme. Čo sa ceny týka, o tej sa ešte ani nikto nepokúsil špekulovať. Najnovšia a najvýkonnejšia technologická výbava určite naznačujú, že nový Mi Mix 4 nebude lacným a úplne dostupným smartfónom, o čom nás presvedčili už jeho predchodcovia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre