Nový výrobca Windows telefónov Wileyfox hovorí,  že Microsoft aj naďalej verí v mobilnú divíziu

Zdroj: Twitter

Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že sa pomaly, ale isto Microsoft chystá zabaliť Windows Phone platformu do šuflíka, tak nie každý má rovnaký názor.

Spoločnosť Wileyflox, ktorá na IFA 2017 predstavila Windows smartfón to vidí totiž inak. Kde viacerí mohli vidieť chybu, že predstavili smartfón na „mŕtvej“ platforme, tak oni vidia príležitosť ako expandovať na nové trhy. Taktiež spoločnosť tvrdí, že „nie je to tak zlé“, a že Microsoft stále aj naďalej verí v mobilnú divíziu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Wiliefox sa totiž chystá sústrediť na firemných zákazníkov pričom dôvod je veľmi jednoduchý – Android je „deravý“ na rozdiel od Windows Phone platformy, ktorá je dostatočne zabezpečená. Druhý argument, ktorý hrá podľa tohto nového hráča na Windows platforme do ich kariet je cena. Totiž jedinou alternatívou zabezpečeného systému je podľa nich už len iOS, teda smartfóny z kuchyne spoločnosti Apple, ktoré sú známe svojou vyššou cenou.

Mimochodom, vedeli ste že to nebol Microsoft, ktorý „nútil“ túto spoločnosť do vytvorenia Windows smartfónu, ale bolo to celkom naopak, že Weleyfox hľadal u nich podporu?

Zdroj: Softpedia, vlastný

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre