Nový procesor Kirin 1000 od spoločnosti Huawei bude predstavený už 5. septembra

Špičkový vlajkový procesor, ktorý bude zrejme súčasťou vlajkovej série Mate 40, má byť predstavený už o pár týždňov

Huawei Kirin 990
Zdroj: Youtube (Huawei Global)

Najnovší a najvýkonnejší mobilný procesor od spoločnosti Huawei, model Kirin 1000 5G, je údajne oficiálne na ceste a jeho predstavenie môžme očakávať už v priebehu niekoľkých týždňov. S najnovšími informáciami o nadchádzajúcom vlajkovom procesore od čínskeho telekomunikačného giganta prišiel pomerne známy tipster a leaker @RODENT950.

Predstavenie sa má konať už 5. septembra

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spomínaný leaker na sociálnej sieti Twitter informoval, že nový procesor Kirin 1000 5G bude predstavený už 5. septembra , čo by sedelo s pôvodným časovým rámcom, kedy spoločnosť Huawei väčšinou plánuje predstavenie vlajkového procesoru novej generácie. Minulá generácia Kirin 990 prišla taktiež v septembri. Jeho nová generácie bude podľa všetkého predstavená na blížiacej sa technologickej konferencii IFA 2020, ktorá sa bude konať od 3. do 5. septembra.

Prvý 5 nm čipset pre smartfóny

Očakávame, že nový Kirin 1000 bude súčasťou nadchádzajúcej vlajkovej série Mate 40 práve od spoločnosti Huawei. Taktiež očakávame, že novinka príde nie len s vyspelejšími technológiami a vyšším výkonom, ale taktiež že pôjde o svetovo prvý 5 nm čipset určený pre mobilné zariadenia. Jeho výrobu mi mal mať na starosti gigant TSMC.

Predstavenie dvoch verzii s rozdielnymi procesormi?

Keď už sme spomínali očakávanú sériu Mate 40 od spoločnosti Huawei, vráťme sa ku niektorým špekuláciám, ktoré ešte stále kolujú internetom. Jednou z naozaj neočakávaných špekulácií je, že spoločnosť Huawei by mohla predstaviť hneď dva rozdielne modely z tejto série, pričom model s procesorom Kirin 1000 by bol určený iba pre čínsky trh, pričom pre globálny trh by spoločnosť ponúkala zariadenia s procesormi od spoločnosti MediaTek. Tieto informácie však vyvracia už práve spomínaný leaker, ktorý tvrdí, že už dnes je vyrobených 15 miliónov procesorov novej generácie, čo určite bude postačovať pre globálnu sériu Mate 40 aspoň na niekoľko mesiacov vopred.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre