ANDROIDZariadenia

Nový OnePlus 6 ako absolútny prepadák v zabezpečení? Telefón odomkneš aj obyčajnou fotkou!

Je to len pár dní, čo spoločnosť OnePlus predstavila novú vlajkovú loď OnePlus 6, ktorá prináša veľmi zaujímavý dizajn, brutálnu dávku výkonu a zaujímavé funkcie. Novinka sa taktiež chváli ešte rýchlejším odomykaním displeja prostredníctvom tváre. Narozdiel od iPhonu, OnePlus 6 sa spolieha na samotný predný fotoaparát a ďalší hardvér, ktorý sa so softvérom postarajú o veľmi rýchle čítanie tváre. Nová technológia však neponúka zvýšenú bezpečnosť, a to určite nepoteší.

OnePlus 6 v zabezpečení sklamal, no stále je tu čítačka odtlačku prsta

Zahraničným kolegom sa už podarilo k novému smartfónu OnePlus 6 dostať. Ten však v teste dopadol ako absolútny prepadák v zabezpečení. Smartfón je možné veľmi ľahko oklamať a displej je možné odomknúť aj pomocou obyčajnej vytlačenej fotografie. Výrobca tak bohužiaľ nevsadil na bezpečnosť a kým iPhone X si len tak niekto neodomkne, pretože systém fotografiu rozpozná a vyhodnotí ju ako „nezhodu“, OnePlus je možné veľmi ľahko obísť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jablčná spoločnosť tak určite nastavila látku vysoko a dnes sa ukazuje, že konkurencia ešte má čo robiť, aby novú technológiu Face ID vôbec prelomila. Ak patríš medzi budúceho majiteľa smartfónu OnePlus 6, určite odporúčame vsadiť na istotu a za zabezpečenie smartfónu si vybrať práve čítačku odtlačku prsta, ktorá je dnes stále dôveryhodnejšia. Od spoločnosti OnePlus môžeme v budúcnosti očakávať snahu o zvýšenie zabezpečenia odomykania smartfónu prostredníctvom tváre a vyššie zabezpečenie tak môže prísť aj v novej softvérovej aktualizácii.

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: YouTube

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close