Nový iOS 12.1 prináša čiastočné znižovanie výkonu na minuloročnom iPhone X, iPhone 8 a iPhone 8 Plus

Spoločnosť Apple čelila minulý rok veľkej kritike za úmyselné znižovanie výkonu na starších zariadeniach iPhone. iOS 11 prišiel počas leta s kontroverzným nastavením batérie, ktoré úmyselne znižovalo výkon procesora, čím bolo znížené riziko náhodného vypínania zariadenia. Na ochrane komponentov v zariadení nie je samozrejme nič zlé, no spoločnosť Apple nezvolila vhodný spôsob, ako túto „funkciu“ predstaviť. Úmyselné znižovanie výkonu procesora bolo niekoľko týždňov v utajení a to bol ten hlavný problém, prečo stála spoločnosť Apple pred viacerými súdmi. Ihneď po prevalení celého škandálu si Apple priznal svoju chybu a funkciu umiestnil do samotných nastavení v systéme iOS. Automatické znižovanie výkonu v prípade zlej batérie sa dá samozrejme ručne vypnúť a bežne sa s ním stretnete pri starších iPhonoch.

S problémami s batériou sa môžu stretnúť už minuloročné modely

Najnovším prírastkom medzi smartfónmi sú ale aj oveľa novšie zariadenia, ako by človek normálne čakal. Na zozname sa ocitli minuloročný iPhone X, iPhone 8, ako aj iPhone 8 Plus. Pochopiteľne, majitelia minuloročných iPhonov sa nemusia obávať žiadneho rapídneho poklesu vo výkone. Väčšina minuloročných smartfónov od spoločnosti Apple s najväčšou pravdepodobnosťou žiadny pokles vo výkone nepocíti, keďže by ich batéria mala vydržať klasické dva záručné roky. Medzi miliónmi zariadení sa určite nachádzajú ale aj kúsky, ktoré s batériou majú problémy oveľa skôr, či už kvôli hardvérovej/výrobnej chybe, alebo zlému prístupu používateľa k zariadeniu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: techradar.com

Pociťujete menší výkon? Riešenie je jednoduché

Ak patríte medzi nešťastníkov, ktorí majú problémy s výdržou batérie, môžete túto situáciu vyriešiť celkom jednoducho. V prípade, ak je Váš smartfón stále v záruke, stačí ho vyreklamovať. Ak je ale Váš smartfón po záruke, musíte sa rozhodnúť pre vhodnejšiu alternatívu. Jednou je alternatíva so zachovaním najvyššieho možného výkonu, ktorá ale čiastočne zhoršuje stav batérie, čím aj ostatné hardvérové súčasti smartfónu. Ak ale neplánujete upgrade smartfónu v najbližších rokoch, určite si nechajte predvolenú funkciu zapnutú, čím sa vyhnete potencionálnym problémom s Vašim smartfónom.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Youtube)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre