Windows

Nové uniknuté dokumenty odhaľujú názvy a kódové označenia ďalších veľkých aktualizácií Windowsu 10

Verzia operačného systému Windows 10 Redstone 6, bola poslednou vetvou z rady aktualizácií Redstone. Spoločnosť Microsoft po niekoľkých rokoch upustila od čiastočne kreatívnych názvov aktualizácií a v budúcnosti ich plánuje označovať systémom rok/časť roku, príklad 19H1 (rok 2019, prvá polovica roku). S týmto novým kódovým označením nás spoločnosť Microsoft oboznámila ešte počas tohto leta, no doposiaľ sme vôbec netušili, akým systémom plánuje Microsoft označovať budúce aktualizácie. Najnovšie odhalené dokumenty nám ale aspoň čiastočne dokážu vytvoriť obraz, akou cestou sa plánuje Microsoft v budúcnosti vydať.

Windows 10 Spring 2019 Update, teda jarná aktualizácia

Ďalšia veľká aktualizácia operačného systému Windows 10 je aktuálne kódovo označená ako 19H1, tým pádom by sme sa jej mali dočkať už v prvej polovici roku 2019. Ako to už ale zvykom býva, nová aktualizácia dorazí zrejme už behom jari a Microsoft preto zvolil, pochopiteľne, označenie aktualizácie podľa ročného obdobia, kedy bude aktualizácia vydaná. Nová aktualizácia by tým pádom mala niesť označenie Windows 10 Spring 2019 Update.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vanadium a Vibranium

Po jarnej aktualizácií prídu na rad ďalšie dve veľké aktualizácie, ktoré by mali pre operačný systém Windows 10 znamenať naozaj veľa. Spoločnosť Microsoft totižto od budúcoročnej jesennej aktualizácie začne vydávať verzie Windowsu, na ktorých spoločne pracujú inžinierske tímy z Windowsu, ako aj inžinierske tímy z cloudovej platformy Azure. Tieto dva bloky boli nedávno spojené dohromady, čo by malo zabezpečiť ešte väčší pokrok vo vývoji Windowsu. Microsoft na základe toho zrejme zvolil aj inú taktiku pri vytváraní názvov budúcich aktualizácií. Podľa najnovších informácií by mali ale ďalšie aktualizácie niesť kódové označenia Vanadium a Vibranium. I keď sa jedná o prvotné špekulácie, úplná zmena názvoslovia budúcich aktualizácií je viac než len pravdepodobná, keďže pod týmito menami budú nie len Windows 10 aktualizácie, ale aj cloudu Azure.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close