Novú generáciu procesorov Ryzen, ako aj nové grafické karty Navi od AMD, uvidíme už v júli

amd ryzen uvodny
Zdroj: AMD

Spoločnosť AMD sa údajne chystá predstaviť novú revolučnú 3. generáciu procesorov Ryzen, ako aj nové grafické karty Navi, pomerne skoro. Vo väčšine zdrojov sa doteraz uvádzalo predstavenie noviniek niekedy v polovici tohto roka. Najnovšie správy ale poukazujú na presný „magický“ dátum – 7.7.2019.

Nové procesory, grafické karty a základné dosky

S informáciami o predstavení noviniek od spoločnosti AMD prišiel ako prvý zahraničný portál RedGamingTech, ktorému boli informácie podané zo „spoľahlivého zdroja“. Zdroj uvádza, že spoločnosť AMD plánuje už 7. júla na výstave Computex predstaviť nové desktopové procesory Ryzen 3. generácie, grafické karty Navi a základné dosky X570. A prečo je vlastne ten dátum 7.7.2019 taký magický? Všetky novinky od AMD budú totižto založené na novej 7nm architektúre.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vyšší výkon, vyššia frekvencia, viac jadier

Najnovšie správy ohľadom 3. generácie procesorov Ryzen taktiež poukazujú na fakt, že AMD má v úmysle zvýšiť nie len počet jadier pri bežných procesoroch, ale aj ich základnú pracovnú frekvenciu, čím sa bezpodmienečne zvýši výkon. Portál RedGamingTech poukazuje na skutočnosť, že bežný procesor od AMD bude mať minimálne 12 jadier, pričom počet jadier pri silnejších modeloch narastie až na 16. Dodatkom ku väčšiemu počtu jadier a vyššej frekvencii, má byť podpora PCIe 4.0.

Medzi výrobcov elektroniky sa vzorky dostanú už čoskoro

I keď nás od oficiálneho predstavenia nových procesorov, grafických kariet Navi a nových základných dosiek, delí ešte niekoľko mesiacov, prvé technické vzorky by sa mali do rúk výrobcov elektroniky dostať už behom apríla. V tomto období sa s najväčšou pravdepodobnosťou objavia aj ďalšie, detailnejšie informácie, ktoré nám určite zlepšia perspektívu, ako chce spoločnosť AMD posunúť hranice bežnej spotrebiteľskej výpočtovej techniky.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (AMD)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre