Nové Honor smartfóny s podporou mobilných služieb Google by mali prísť už o pár mesiacov

Očakávaná vlajková séria Honor V40 s mobilnými službami od spoločnosti Google s najväčšou pravdepodobnosťou však počítať nemôže

honor v30 pro
Zdroj: Produktová fotografia - úprava: Vosveteit.sk

Uvalenie sankcií na spoločnosť Huawei zo strany administratívy USA znamenalo pre čínskeho telekomunikačného giganta množstvo problémov, s ktorými sa potýka doteraz. Čínsky výrobca elektroniky musel siahnuť po úplne nových dodávateľoch, ako aj po vlastnom softvérovom riešení pre zariadenia Huawei a Honor, keďže nemohol využívať služby americkej spoločnosti Google.

Situácia sa zmenila osamostatnením značky Honor

Pomerne strastiplná cesta pri potýkaní sa so sankciami však nakoniec vyústila v odpredaj dcérskej spoločnosti Honor, ktorá je už pár mesiacov definitívne nezávislá. Ako by sa dalo čakať, spoločnosť Honor okamžite začala rokovať so všetkými dodávateľmi aj z USA, keďže sankcie uvalené na pôvodne materský Huawei sa na značku Honor nevzťahujú. Pre fanúšikov tejto značky to sú naozaj skvelé správy, keďže v budúcnosti môžu očakávať návrat mobilných služieb Google a operačného systému Android na nové zariadenia od tohto čínskeho výrobcu. Najnovšie správy z ruského portálu Kommersant.ru nám po prvýkrát dávajú ako takú predstavu, kedy by sme sa takýchto zariadení mohli dočkať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Návrat mobilných služieb Google už v tomto roku

I keď spoločnosť Honor plánuje už v najbližších týždňoch predstaviť nový vlajkový smartfón Honor V40, fanúšikovia vlajkového radu od spoločnosti Honor ešte príliš oslavovať nemôžu. Celá série Honor V40 bola totižto vyvíjaná ešte v dobe fúzie Huawei-Honor, takže smartfón takmer určite príde s pôvodne plánovanými službami od spoločnosti Huawei a nadstavbou Magic UI.

Zmena by však mala nastať už o pár mesiacov, respektíve na jar tohto roku. Nové série ako Honor X11 a Honor 40 by totižto už mohli prísť s novými službami od spoločnosti Google, ktoré určite postrádala veľká časť fanúšikov. V prípade, že sa tak naozaj stane, môžme očakávať aj čiastočné pozmenenie názvoslovia, čiže zmenu označovania jednotlivých modelových radov, čím by značka mohla vyjadriť svoju definitívnu nezávislosť od spoločnosti Huawei.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre