SpravodajstvoVeda a výskum

Nová teória hovorí o tom, že UFO sú ľudskí výskumníci, ktorí prišli z budúcnosti

Podľa profesora s Montany by sme mali rátať s takouto možnosťou, nakoľko sa jedná o najjednoduchšie vysvetlenie lietajúcich tanierov

Neidentifikované lietajúce objekty (pozn. redakcie: UFO), strhli v uplynulých desaťročiach pozornosť celej spoločnosti. V dnešných dňoch je pátranie po exoplanetách na vzostupe, tak prečo nezvážiť možnosť, že mimozemšťania sa pohybujú po našich oblohách pri ceste vesmírom?

Na druhú stranu existuje teória, že UFO, by mohli byť ľudia, ktorí prišli z budúcnosti, v ktorej ovládli cestovanie časom. Možno sú zvláštni tvorovia, ktorých ľudia popisujú, vzdialení ľudskí potomkovia. Tí prišli do minulosti, aby sa dozvedeli viac o svojich predkoch. Táto teória sa spomína v knihe Identified Flying Objects: A Multidisciplinary Scientific Approach to the UFO Phenomenon.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Napísaná bola Michaelom Mastersom, ktorý je profesorom biologickej antropológie na univerzite v Montane. Presvedčený je o tom, že vzhľadom na čoraz viac zrýchľujúce sa tempo vedeckých objavov, môže budúcnosť ukrývať odpovede na to, ako sa vrátiť v čase. Cieľom Mastersa je vyvolať diskusiu medzi veriacimi, ale aj skeptikmi.

„Zobral som do úvahy multidisciplinárny prístup, aby som čo najlepšie porozumel spomínanému fenoménu,“ hovorí Masters.

Ľudia z budúcnosti?

Strety s údajnými mimozemšťanmi vždy opisujú dvojnohé, bezvlasé stvorenia, ktoré sa ponášajú na ľudí. Majú veľké oči, veľké hlavy, no malé ústa a nos. Ďalej sa spomína schopnosť stvorení komunikovať s nami v našom vlastnom jazyku. Masters tvrdí, že sledovaním ľudskej evolúcie, ale aj pozorovaním súčasných teórií týkajúcich sa času a cestovania v čase, môžeme začať uvažovať aj o možnosti, že lietajúce taniere pilotujú ľudia.

„Keď zvážime všetky možnosti, nebolo by jednoduchšie predpokladať, že pilotmi lietajúcich tanierov sú bytosti z inej planéty?“ pýta sa Masters.

Podľa neho je to skôr pravý opak. Vieme,  že sme tu, vieme že ľudia existujú. Za sebou máme dlhú históriu a vieme, že v budúcnosti na tom budeme technologicky lepšie, než dnes. Najjednoduchším vysvetlením preňho je, že to, čo považujeme za mimozemšťanov, sú jednoducho ľudia.

Jedným z dôvodov, prečo ku nám títo návštevníci z budúcnosti cestujú pochádza z našej vlastnej túžby odhaliť tajomstvá minulosti. Masters hovorí, že by sme sa naučili nesmierne veľa, keby sme už dnes mohli cestovať do minulosti a vidieť dávny život na vlastné oči. Jeho teórii chýba pár základných informácií a to, ako sa podarilo budúcim ľuďom prekonať rozdiely medzi teóriou relativity a kvantovou mechanikou.

„V súčasnosti sa snažím poskladať najlepší model s informáciami, ktoré sú mi k dispozícii,“ vysvetľuje Masters.

Druhá strana mince

Jeho teória si našla aj mnohých odporcov.

„V tejto knihe nie je jediná veta, ktorá by sa dala brať vážne,“ tvrdí Robert Sheaffer, preslávený skeptik UFO.

Tvrdí, že Masters nechápe základným princípom fyziky a svoje tvrdenia zakladá na výpovediach svedkov, ktoré sa nemôžu považovať za vierohodné. Larry Lemke, inžinier NASA na dôchodku je na druhej strane fanúšikom fenoménu UFO. Tvrdí, že ak by sme prišli na spôsob, ako ohýbať časopriestor za použitia malého množstva energie, vysvetlilo by to mnohé nejasnosti, týkajúce sa záhadných objektov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close