Technológie

Nová „obliekateľná“ klávesnica spraví z virtuálnej reality praktický nástroj určený nie len pre zábavu

Virtuálna realita je trendom posledných rokov. Túto novú dobu odštartovala spoločnosť Microsoft prostredníctvom inteligentných okuliarov HoLoLens. Virtuálna realita sa tak pomaly, ale isto začala rozširovať do viacerých kútov svetov.

Doteraz však bola minimálne verejnosť vnímaná skôr ako zábavka. Toto vnímanie sa však snaží zmeniť spoločnosť Tap Systems, prostredníctvom ich najnovšieho produktu  pomocou „oblieknutelnej klávesnice a myši“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prístroj používa rozhranie Bluetooth na pripojenie a umožňuje používateľovi jednoduché vyhľadávanie, klikanie a písanie. Prístroj pracuje tak, že vytvára písmená poklepaním jedného alebo viacerých prstov na povrch. Klávesnica a myš môžu byť kompatibilné s platformou Microsoft Mixed Reality a tiež s ďalšími VR zariadeniami, ako je HTC Vine.

Ako funguje toto zariadenie v praxi si môžete pozrieť na video nižšie.

CEO spoločnosti, Dovid Schick na margo predstavenia tohto nového produktu povedal:

„Vyvinuli sme enormné úslie, aby sme priniesli produktivity z počítačov a komunikačný nástroj do imerzného prostredia (pozn. redakcie: imerzné prostredie je priestor medzi mikroskopom, v tomto prípade človekom a pozorovaným predmetom). Doterajšie dostupné metódy na vkladanie dát boli náročné na použitie. S Tap, používatelia môžu využívať výhody s rozšírenou realitou bez toho, aby boli spomaľované ťažkopádnymi postupmi. Jedná sa o herný menič pre prijatie systémov VR / MR pre podnikanie, komunikáciu, produktivitu a sociálne siete.“

Zdroj: MSP

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close