Nová Nokia 8 predstavená. Poznáme jej parametre a cenu

zdroj: theverge.com

HMD Global je spoločnosť, ktorá vlastní práva na výrobu mobilných zariadení značky Nokia. Už dlhšiu dobu sa diskutuje o nových telefónoch, ktorými sa bude chcieť HMD prepracovať na vrchol. Medzi ne patrí aj nová Nokia 8. Za toto obdobie sa svetlo sveta dostalo mnoho informácií. Hoci boli všetky nepotvrdené, mnohé sa ukázali ako správne.

zdroj: theverge.com

Práve včera bol ten deň, kedy sa nám HMD rozhodol predstaviť prvý telefón s operačným systémom Android. Vlajková loď bude dostupná vo viacerých farebných variantoch. Nájdeme tam možnosti ako sú – šedá, matná modrá, lesklá modrá, alebo medená.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
zdroj: theverge.com

HMD si dalo záležať

Nová Nokia 8 bude poháňaná novým procesorom Snapdragon 835. Ten sa bude opierať o pamäť RAM s veľkosťou 4 GB. Veľkosť vnútorného úložiska je 64 GB. No ak Vám to bude málo, stále tu je možnosť rozšíriť kapacitu pomocou microSD karty. Vyzerá to však, že sa HMD inšpirovalo spoločnosťou Apple. To znamená, že lesklo modrá verzia nebude rovnaká ako ostatné. Bude totiž obsahovať pamäť RAM o veľkosti 6 GB. Taktiež bude zväčšená kapacita vnútorného úložiska, ktorá bude 128 GB.

zdroj: theverge.com

Hliníkové telo so šírkou 7.3 mm dopĺňa QHD displej s uhlopriečkou 5.3″. Ten je však prekvapivo iba IPS. Rozlíšenie je však 2560 x 1440 px. Displej bude pokrytý krycím sklom Gorrila Glass 5.

zdroj: theverge.com

Predná kamera aj zadná kamera je zabezpečená optikou od Carl Zeiss. Zadná kamera má 13 MP a predná kamera taktiež. Audio systém tvorí priestorový 360° zvuk Nokia OZO Audio.

zdroj: theverge.com

Do predaja by sa mala dostať začiatkom septembra. Cenovka by nemala presiahnuť 600€. Avšak treba dúfať v to, že nepríde k posunu dátumu, ako tomu bolo pri Nokia 6.

Parametre:

  • Procesor Snapdraon 835
  • 5.3-palcový displej s QHD rozlíšením (2560 x 1440)
  • Gorilla Glass 5
  • 4GB RAM, modrá 6 GB
  • 64GB ROM, modrá 128GB + microSD
  • 13 MP duálna zadná kamera
  • 13 MP predná kamera
  • Odolnosť proti striekajúcej vode IP54
  • Nokia OZO Audio, 3.5mm jack

 

zdroj: theverge.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre