SpravodajstvoZariadenia

Nokia chce svoj prvý 5G smartfón predstaviť už budúci rok. Zaradiť by sa mal medzi cenovo najdostupnejšie na trhu

Ambície spoločnosti prezradil samotný produktový riaditeľ Nokie, Juho Sarvikas

Spoločnosť HMD Global, ktorá stojí za návratom legendárnej značky Nokia, si pre nás chystá v tomto roku množstvo zaujímavých noviniek, no bohužiaľ, medzi novinkami sa nenachádza žiadny smartfón, ktorý by mohol konkurovať najnovším vlajkovým lodiam z hľadiska konektivity. Reč je o prvom 5G smartfóne od spoločnosti Nokia, ktorý údajne príde až v budúcom roku. Skvelou správou však je, že tradičný výrobca smartfónov chce predstaviť zrejme jeden z najdostupnejších 5G smartfónov vôbec.

Prvý 5G smartfón od Nokie je na ceste

O ambíciách spoločnosti Nokia informoval portál Digital Trends, ktorému sa podarilo kontaktovať priamo produktového riaditeľa spoločnosti Nokia, Juho Sarvikasa. Ten im v krátkom rozhovore priblížil niekoľko zásadných postojov spoločnosti, ktoré naznačujú možnú ružovú budúcnosť smartfónov Nokia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Pri našom vstupe na trh vidíme osobitnú príležitosť zaviesť 5G aj do dostupnejšieho segmentu,“ povedal Juho Sarvikas v telefonickom rozhovore. „Povedal by som, že by to bolo dostupné v porovnaní s tým, čo je k dispozícii dnes. Rád by som cenu nášho produktu videl s polovičnou cenovkou, ako majú dnešné 5G smartfóny.“

Dostupný smartfón v podaní Nokie

Ak sa naozaj potvrdia slová produktového riaditeľa spoločnosti Nokia, môžme hovoriť o cenovke zhruba na úrovni 600 eur. Samozrejme, stále pôjde o naozaj drahý smartfón, ktorý určite nemôžme označiť za „dostupný“, no ak si ho porovnáme s aktuálnymi 5G smartfónmi, cenovka 600 eur je naozaj výrazne nižšia. Pochopiteľne, všetko sa bude odvíjať najmä od toho, akého dodávateľa 5G modemov nakoniec spoločnosť zvolí, respektíve ktoré sa budú dať v budúcom roku považovať za najdostupnejšie na trhu.

O ďalších novinkách ohľadom 5G smartfónu od spoločnosti Nokia vás budeme určite priebežne informovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close