SpravodajstvoZariadenia

Nokia chce opäť zabojovať o lepšiu pozíciu na trhu s dostupnými smartfónmi. Na IFA 2019 predstaví tieto novinky

Overený výrobca chce na trh priniesť nové modely Nokia 7.2, Nokia 6.2 a Nokia 5.2

Medzinárodná výstava IFA 2019, ktorá sa koná v nemeckom hlavnom meste Berlín, zrejme prinesie ďalšie zaujímavé novinky zo sveta dostupných smartfónov. Na mysli máme hlavne očakávané prírastky od spoločnosti HMD Global, ktorá chce pod značkou Nokia predstaviť hneď niekoľko zaujímavých noviniek.

Overený výrobca, ktorý sa už zopár rokov snaží o adekvátny návrat značky Nokia do sveta najmodernejších smartfónov, plánuje na výstave IFA 2019 predstaviť hneď trojicu nových zariadení, pričom všetky môžme bezproblémovo zaradiť do kategórie smartfónov strednej a vyššej strednej triedy. O novinkách, ktoré plánuje Nokia predstaviť, informoval zahraničný technologický portál LetsGoDigital.

nokia-7_opt
Zdroj: LetsGoDigital

Najvýkonnejším z trojice smartfónov má byť očakávaná Nokia 7.2, ktorá má nadviazať na celkom slušný úspech svojho predchodcu. Podľa nedávnych uniknutých informácií bude Nokia 7.2 vybavená 6,2-palcovým FullHD+ displejom, kvalitným a výkonným procesorom Snapdragon 660 a až 6GB RAM. Tieto špecifikácie naznačujú pomerne veľkú dávku výkonu, ktorá by mala postačovať aj náročnejším zákazníkom.

Druhým z trojice pripravovaných smartfónov je Nokia 6.2, ktorá má ponúknuť komfort 6-palcového AMOLED displeja taktiež s rozlíšením FullHD+. Viacerých záujemcov určite poteší aj procesor Snapdragon 632 a 4GB RAM, keďže táto dvojica je vo svete smartfónov naozaj osvedčená.

nokia-5_opt
Zdroj: LetsGoDigital

Najlacnejším modelom z novej trojice bude Nokia 5.2, o ktorej vieme zatiaľ najmenej informácií. Tento model by byť údajne globálnou verziou čínskeho smartfónu Nokia X71, ktorý je vybavený úchvatným 48 Mpx zadným fotoaparátom a ďalšími vymoženosťami, za ktoré by sa nehanbila ani vlajková loď od prémiového výrobcu. Na bližšie informácie o tomto smartfóne, ako aj o dvoch vyššie spomínaných modeloch, si ale musíme zrejme počkať ešte niekoľko dní, poprípade až do ich samotného predstavenia.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close