SpravodajstvoXiaomi

Nielen Xiaomi, ale aj ich čínsky rival plánuje tento rok priniesť 200W nabíjanie: Prebehne tento rok nabíjacia revolúcia?

Xiaomi i Oppo plánujú tento rok priniesť zmenu v oblasti nabíjania. Naše smartfóny by tak mohli byť nabité už za osem minút.

Za posledný rok sme mohli sledovať veľký posun v oblasti nabíjania smartfónov. Doteraz sa totiž spoločnosti snažili naháňať len megapixely kamier smartfónov, no práve minulý rok im ukázal, že najlepšou voľbou budú zatiaľ 50mpx snímače. Výrobcovia smartfónov sa teda sústreďujú na vylepšenie ďalšej oblasti, a tou je výdrž smartfónu a jeho nabíjanie. Veľké batérie už dnes nie sú v móde, nakoľko si vyžadujú veľký priestor, ktorý si vyžaduje veľké rozmery smartfónu. Dnes však radšej siahneme po kompaktnom smartfóne, preto sa snažia výrobcovia smartfónov priniesť rýchlejšie nabíjanie. Výsledkom má byť rýchlejšie nabitie menšej kapacity batérie, čo však pri nabití plnej kapacity batérie za 8 minút nikomu neprekáža. Najnovšie sa o zavedenie rýchleho 200W nabíjania snažia čínske Xiaomi i Oppo. Informácie o takomto nabíjaní nám prináša portál mundoxiaomi.com.

Nabitie smartfónu za osem minút môže byť realitou

Ak by sme vám povedali, že plnú kapacitu svojej batérie dokážete nabiť už za osem minút, asi by ste nám neverili. Osem minút naozaj nie je veľa a váš súčasný smartfón za takúto dobu možno zvládne len pár percent. No nová technológia známa i ako Hyper Charge od Xiaomi zvládne za tento čas plne nabiť batériu s kapacitou 4000mAh bez toho, aby ju nejako poškodilo. Práve táto technológia oslovila mnohých používateľov náročných na výdrž smartfónu. Na druhú stranu sa nájdu i takí, ktorí veria, že takéto nabíjanie dokáže výrazne poškodiť batériu. I na to sme sa však pozreli a dospeli sme k záveru, že tomu tak nie je.

Najnovšie informácie poukazujú na to, že prvé smartfóny v predaji s takýmto nabíjaním by mohli byť dostupné už v priebehu tohto roka. Práve čínske Xiaomi sa plánuje uchádzať o prvenstvo v nasadení takého nabíjania, no cestu im plánuje skrížiť i konkurenčné Oppo. V Číne je táto spoločnosť už dávno zabehnutá, no na našom trhu sa nachádza ako svieži vánok z Číny a ešte si len získava svojich fanúšikov. Spoločnosť má však veľký potenciál a tak uvidíme, ktorý gigant si vyslúži v tomto nabíjaní prvenstvo.

Zatiaľ však Oppo pracuje len na 125W nabíjaní

Počas minulého roka nám čínske Xiaomi prinieslo niekoľko prémiových smartfónov s rekordným 120W nabíjaním. Nejde však o prvé smartfóny s takýmto nabíjaním od Xiaomi. V skutočnosti nám už totiž pred dvoma rokmi spoločnosť predstavila model Mi 10 Ultra, ktorý sa však nepredával na našom trhu. Konkurenčné Oppo je ešte len mladá spoločnosť, ktorá aktuálne pracuje na nasadení 125W nabíjania. Môže sa teda zdať, že v porovnaní so Xiaomi je Oppo trochu v úzadí. To by sa však v priebehu roku mohlo zmeniť.

Niektoré zdroje totiž uvádzajú, že táto spoločnosť má v pláne predstaviť i smartfóny s 200W nabíjaním. Nepôjde však o žiadne koncepty či modely, ktoré by ostali len vo vnútri spoločnosti. Tieto smartfóny by sa mali dostať plnohodnotne na trh. Nevieme zatiaľ odhadnúť, o ktoré modely nakoniec pôjde. Budeme teda musieť len chvíľu počkať a nechať sa nakoniec prekvapiť.

Myslíte si, že nakoniec vyhrá Xiaomi či Oppo? A viete si predstaviť využitie pre 200W nabíjanie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close