APLIKÁCIE A HRY

Niektorým Slovákom pribudla v Google Mapách užitočná ikonka. Využijete ju, (nielen) keď pôjdete niekde na výlet

Časť používateľov Google Máp hlási dostupnosť novej ikony v rozhraní máp pre Android.

Google Mapy sú jednou z najobľúbenejších navigačných aplikácií vôbec. Tešia sa veľkej obľube nielen v zahraničí, ale aj u nás. Dôvodom je, že ponúkajú viacero šikovných funkcií. Nedávno do rozhrania aplikácie napríklad pribudla funkcia, ktorá vás aktívne upozorní, že ste prekročili povolenú rýchlosť. No to nie je jediná novinka, ktorá pribudla v aplikácií.

V Google Mapách pribudla nová ikona

Najnovšie viacero používateľov hlási ďalšiu novinku. Ide konkrétne o drobnú ikonku, ktorá pribudla pod navigačným panelom vo vrchnej časti obrazovky. Ako môžete vidieť nižšie na snímke, tak ide o symbol počasia a kvality ovzdušia. O tejto funkcii pre Android verziu aplikácie Google informoval ešte v októbri minulého roka, že príde neskôr do rozhrania aplikácie. S odstupom niekoľko mesiacov, sa tak teraz deje. Paradoxom je, že túto funkciu majú už pomerne dlhú dobu používatelia konkurenčnej platformy iOS. Len pre zaujímavosť, Google ju pre majiteľov iPhone telefónov predstavil približne 4 roky dozadu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Google Mapy ikona s pocasim
Zdroj: Vosveteit.sk

Vráťme sa ale späť k téme. Poďme sa bližšie pozrieť na to, na čo slúži táto nová ikona. Ako už asi tušíte, tak súvisí s počasím a skratka IKO pod obrázkom Slnka, je skratkou pre kvalitu ovzdušia. Potom, ako kliknete na ikonu, tak uvidíte rozhranie, ako môžete vidieť nižšie na snímke. Na obrazovke je informácia o aktuálnej teplote vrátane pocitovej teploty a informácia o maximálnej a minimálnej teplote. K dispozícii je aj predpoveď počasia na niekoľko najbližších hodín.

Google Mapy ikona s pocasim_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Zároveň môžete kliknúť na odkaz „Kvalita ovzdušia“. Keď tak spravíte, tak uvidíte index kvality ovzdušia, ktorý je aktualizovaných každých 15 minút. Aplikácia vás tiež môže upozorniť na zlú kvalitu vzduchu a odporučiť vám, aby ste sa predmetnému miestu vyhli. Treba ale podotknúť, že informácia ohľadne kvality ovzdušia nie je dostupnou všade, ale len vo vybraných lokalitách.

Google Mapy ikona s pocasim_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Čo je možno škoda je, že táto ikona zmizne potom, ako si nastavíte navigovanie z jedného bodu do druhého. A tak, jediná možnosť, ako si pozrieť počasie niekde  inde, ako sa práve nachádzate, tak je vrátiť sa späť na mapu a manuálne prejsť na lokalitu, ktorá vás zaujíma. Funkciu ale môžete využiť napríklad v situácii, keď sa niekde chystáte na výlet, aby ste sa rýchlo pozreli, aké počasie vás čaká v predmetnej lokalite, ktorú sa chystáte navštíviť.

Ak novú ikonu ešte neevidujete, ako aj my na ďalšom redakčnom smartfóne, tak je to pravdepodobne len otázka najbližších dní, kým sa to zmení.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close