Spravodajstvo

Nie Qualcomm, ale MediaTek je svetovým lídrom v oblasti dodávok mobilných procesorov

Dlhú dobu sa MediaTek pozeral na chrbát spoločnosti Qualcomm. Situácia sa v priebehu posledných kvartál otočila.

Dlhé roky pri pohľade na lídrov v oblasti výroby mobilných procesorov sme hovorili najmä o spoločnosti Qualcomm, ktorá dominovala trhu. Plynúcim časom sa však pomaly, ale isto otáča karta v prospech spoločnosti MediaTek, ktorá si z trhového koláča berie čoraz väčší podiel. Spoločnosti sa darí dokonca natoľko, že v priebehu druhej polovice minulého roka dominovala trhu. Vyzerá to ta, že tento rok nebude iným.

MediaTek opäť predbehol Qualcomm

Analytici z Counterpoint prišli so správou, kde poukazujú na aktuálne trhové podiely jednotlivých výrobcov mobilných procesorov za prvý kvartál tohto roka. Podľa publikovaných správ spoločnosť MediaTek je aj naďalej lídrom a to už 3. kvartál bez prestávky za sebou. Ako môžete vidieť nižšie, tak MediaTek aktuálne pokrýva 35% trhu, čo predstavuje pri medziročnom porovnaní kvartálov nárast trhového podielu o 11%. Druhou najúspešnejšou firmou je Qualcomm, ktorý pokrýva 29% trhu. Prvú trojicu uzatvára americký Apple s trhovým podielom 17%.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál Gizchina.com, ktorý na správu vyššie poukazuje rovnako dáva do pozornosti aj finančné výsledky spoločnosti. Konkrétne hovorí o tom, že zo zverejnených finančných správ z apríla tohto roka, len v priebehu daného mesiaca, MediaTek vygeneroval 1,32-miliardy dolárov, čo je o 78% viac, ako tomu bolo v rovnakí mesiac minulého roka. Inými slovami, MediaTek v apríli minulého roka vygeneroval príjem „len“ 735-miliónov dolárov. Okrem iného spoločnosť zverejnila aj kvartálne výsledky za 1. kvartál 2021, z ktorých plynie, že v úvode tohto roka celkové tržby dosiahli približne 5-miliárd dolárov. Pre porovnanie v roku 2020 v rovnakom sledovanom období spoločnosť vygenerovala 2,9-miliardy dolárov.

Môžeme tak hovoriť o silnom roku spoločnosti MediaTek, v ktorom má našliapnuté nielen aby vygenerovala rekordné tržby a zisky, ale zároveň aby aj ovláda trh s mobilnými procesormi.

V každom prípade budeme netrpezlivo čakať na finančné výsledky za 2. kvartál tohto roka, ktoré vo veľkej miere ukážu, ako sa vyvíja trh s mobilnými procesormi. Neočakávame však, že nastolený trend bude diametrálne odlišným.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close