Spravodajstvo

Nie, nepozeráte sa na Apple Watch, ale na nové chytré hodinky Oppo Watch

Oppo, jeden z najväčších výrobcov smartfónov na svete, predstavuje chytré hodinky, ktoré dizajnovo vychádzajú z konkurenčných Apple Watch.

Hoci spoločnosť Oppo nepatrí v našom regióne medzi známe, tak aj napriek tomu patrí medzi technologických gigantov. Obzvlášť v prípade smartfónov, ide totiž o jedného z najväčších výrobcov smartfónov na svete.

Nie Apple Watch, ale Oppo Watch…

Už dlhšiu dobu sa očakávalo, že spoločnosť predstaví nové prémiové chytré hodinky. Tak sa dnes aj stalo. Na tému  upozorňuje portál gsmarena.com. Ako môžete vidieť nižšie, tak ide o takmer dokonalý klon hodiniek Apple Watch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hodinky ponúkajú 1,6“ displej, resp. 1,9“. Ide o typ displeja AMOLED s hustotou pixelov 326ppi, čo predstavuje rozlíšenie 402×473. Okrem toho sa chvália ešte DCI-P3 farebným gramutom (DCI P3 Color Space je farebný priestor RGB, ktorý je omnoho širší ako sRGB).

Oppo Watch
Zdroj: Oppo

Displej hodiniek je zabalený do hliníkovej konštrukcie spolu s dvomi bočnými tlačidlami v kombinácii s navigáciou v rámci rozhrania hodiniek. Okrem toho disponujú radou senzorov schopných merať viacero veličín. Napríklad spánok, srdcový rytmus, športovú aktivitu, ale aj EKG. Z pohľadu ďalších funkcií nechýba napríklad samozrejme ani ovládanie hudby, avšak hlavným lákadlom pravdepodobne bude podpora eSIM.

Oppo Watch_podpora_eSIM
Zdroj: Oppo

Hodinky sú zároveň vode odolné do 5ATM. Z pohľadu softvéru sú poháňané operačným systémom ColorOS Watch, ktorý je nadstavbou Androidu. Z pohľadu hardvéru sú hodinky vybavené dvomi procesormi, konkrétne procesorom Snapdragon Wear 2 500 a Applo  3, medzi ktorými dochádza k prepínaniu v závislosti od aktuálnej potreby. Okrem toho, hodinky disponujú aj vnútorným úložným priestorom o kapacite 8GB.

Oppo Watch_meranie
Zdroj: Oppo

Spoločnosť hovorí, že hodinky ponúkajú podobnú technológiu rýchleho nabíjania, ako v prípade svojich smartfónov. Oppo sľubuje, že za 17 minút nabijete hodinky na úroveň 50%. Na jedno plné nabitie by mali vydržať 40 hodín normálneho používania, a v prípade stand-by režimu výdrž by výdrž batérie mala dosiahnuť až do 21 dní.

Hodinky majú byť dostupné od 24. marca v domácej Číne, a neskôr budú dostupné aj v ďalších regiónoch sveta. Ich cena by mala začínať na úrovni 1 499 CNY, čo je po prepočte približne 215 USD / 190 €.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close