Netflix tento týždeň vyťahuje ťažký kaliber: Do ponuky prídu tieto kultové filmy

Platforma Netflix tento týždeň vyťahuje ťažké kalibre. Do filmovej ponuky prichádza niekoľko filmov, ktoré sa radia medzi kultové.

Netflix prináša tento týždeň do ponuky niekoľko kultových filmov
Zdroj: Wikimedia, YouTube (Movieclips Trailers)

Platforma Netflix sa aj tento týždeň rozrastá o ďalšie filmy. Horúce tohtoročné novinky nečakajte, no aj napriek tomu spoločnosť stavila na silných hráčov. Počas chladných zimných večerov sa tak budete môcť vrátiť ku dnes už kultovým filmom. Aké to sú? Na filmy nižšie upozornil portál whats-on-netflix.com.

Temný Rytier (2008)

Christopher Nolan je pán režisér, čo dokázal už slušným počtom projektov, pri ktorých nikdy nestúpil vedľa. Dokazuje to aj jeho trilógia o Batmanovi, ktorá priniesla v rámci možností realistické spracovanie obľúbenej komixovej postavy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Temný Rytier je v poradí druhým filmom trilógie a mnohými je označovaný ako najlepší. Batman sa v ňom postaví svojmu nemesis – klaunovi Jokerovi, ktorého vo filme stvárnil nenapodobiteľný Heath Ledger. Ponorte sa ešte raz do kultového filmu, ktorý vám ukáže mesto Gotham na pokraji svojich síl.

Exorcista (1973)

Kultový film sledujúci postavu Chrisa MacNeila a jeho dcéry Regan. Jej správanie a výzor sa začnú drasticky meniť, čo vedie Chrisa k myšlienke, že možno sa stala obeťou nejakých zlovestných síl. Rozhodne sa teda požiadať o pomoc katolícku cirkev. Tá na jeho prosby odpovedá a na pomoc prichádza kňaz s krízou viery.

Exorcista je už starší film, no jeho kultový status je zárukou, že neomrzí ani po ďalšom pozretí.

Caddyshack (1980)

Dej sa odohráva v country clube Bushwood, kde sa stretáva elitárska spoločnosť. Zároveň je to ale miesto, kde vzniká podlý plán pripravovaný prezidentom klubu. Ten to ale nebude mať vôbec jednoduché, pretože jeho plány sa pokúsi prekaziť golfový guru Ty Webb spolu so stavebným magnátom Alom Czervikom.

Ani zďaleka to nie je všetko, čo sa v klube Bushwood odohráva. Caddyshack je komédiou, ktorá poteší nielen fanúšikov golfu, ale aj milovníkov dobrej zábavy.

Posledný Samuraj (2003)

O tom, že tento týždeň vsadil Netflix na kultové filmy svedčí aj Posledný samuraj. V ktorom si zahral legendárny Tom Cruise. Príbeh zachytáva postavu kapitána Nathana Algrena. Kedysi veterán americkej občianskej vojny, teraz alkoholik, ktorý zoberie prácu od kohokoľvek kto mu dá peniaze na jeho zlozvyk.

Algren je poverený trénovať japonskú imperiálnu armádu, ktorá vedie vojnu proti rebelom Satsuma. V presvedčení, že je vojsko pripravené Algren vyrazí na bojisko, no čelí úplnej porážke. Počas boja je zajatý nepriateľom a postupne sa učí aj o druhej strane konfliktu. Kto ešte tento film nevidel, rozhodne si ho nemôže nechať ujsť.

Vyjednávač (1998)

Opäť film, ktorý ani nie je treba ďalej predstavovať. Vo Vyjednávačovi žiaria hviezdy, ako napríklad Samuel L. Jackson, či Kevin Spacey. Príbeh zachytáva Dannyho Romana, najlepšieho policajného vyjednávača, ktorý sa ocitne uprostred konšpirácie obrovských rozmerov.

Našli ste si medzi filmami vyššie niečo, čo vás oslovilo? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre