Filmy a seriálySpravodajstvo

Netflix s reklamami mieri do prvých krajín v Európe. Vieme, čo bude stáť! Presvedčí vás táto cena?!

Netflix odhaľuje cenu predplatného s reklamou pre prvé krajiny v Európe. Ceny vyzerajú pomerne lákavo. Reklám nebude veľa.

Platforma Netflix je medzi používateľmi nesmierne populárnou naprieč celým svetom a výnimkou nie je ani Slovensko. Najlepšie na tejto platforme je, že môžete sledovať filmy a seriály bez toho, aby vás otravovali všadeprítomné reklamy. Služba si ale za to nechá riadne aj zaplatiť. Ešte začiatkom roka sa objavili prvé úvahy o tom, že platforma ponúkne aj predplatné, v ktorom budú prítomné reklamy. Týmto krokom Netflix chcel reagovať na odliv používateľov a narastajúcu popularitu konkurenčných služieb. Koncom augusta sme sa mohli dozvedieť ceny predplatného s reklamou v USA.  A teraz sa konečne dozvedáme cenu pre prvé trhy v Európe.

Cena bude začínať od 4,99€, nie ale všade

S informáciami prišiel samotný Netflix prostredníctvom tlačovej správy, kde odhalil, koľko bude stáť predplatné služby, v ktorom budú prítomné reklamy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Netflix potvrdil, že v tomto základnom balíku bude pripadať 5 minút reklám na 60 minút sledovania videa. Reklamy budú zahrnuté na začiatku programu a uprostred. Ďalším obmedzením bude aj maximálne povolené rozlíšenie, ktoré sa zastaví na 720p (1280 x 720). Rovnako treba uviesť, že nie všetky programy, ktoré sú dostupné v bežnom predplatnom, budú prítomné aj v balíčku s reklamou. Dôvodom sú obmedzenia, ktoré plynú z licenčných podmienok.

Netflix hovorí, že program s reklamami bude v najbližších týždňoch dostupný v Španielsku, Mexiku, Kanade, Nemecku, Austrálii, Brazílii, Južnej Kórei, USA, Francúzsku, Taliansku, Japonsku a Británii. Čo sa týka dostupnosti predplatného s reklamou v ďalších krajinách, tak tieto informácie nie sú nateraz známe.

Základný plán s reklamami bude napríklad v Španielsku stáť 5,49€, Francúzsku 5,99€ a v Nemecku dokonca len 4,99€. Otázkou ale zostáva, bude cena programu podobnou aj u nás? Na toto dnes ešte nevieme odpovedať.Na druhej strane, napríklad Netflix v Španielsku stojí – 7,99€ za Základ, 12,99€ za Štandard a 17,99€ za prémiový. Pre porovnanie, u nás cena programov je 7,99€ za Základ, 9,99€ za Štandard a 11,99€ za balík Premium. Môžeme teda predpokladať, že cena predplatného s reklamou bude podobná aj u nás.

Netflix cena predplatneho s reklamou
Zdroj: Netflix

Je pre vás cena predplatného s reklamou atraktívnou? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close