ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYFilmy a seriálySpravodajstvo

Netflix prostredníctvom svojej aplikácie sprístupnil v prvom regióne hry pre predplatiteľov. Zatiaľ to nevyzerá na nič prelomové

Netflix v Španielsku sprístupnil mobilné hry pre predplatiteľov služby. Aktuálne je k dispozícii 5 Android hier prostredníctvom aplikácie spoločnosti.

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Netflix sa pozerá v čoraz väčšej miere po hernom priemysle. Prvé zmienky o plánoch spoločnosti sa objavili ešte v júli tohto roka, kedy sa spomínala najmä herná streamovacia služba. Najnovšie portál andro4all.com upozorňuje na to, že naprieč Španielskom Netflix sprístupnil prostredníctvom svojej Android aplikácie hry. Nejde však o počítačové hry, ale o hry určené pre smartfóny.

Hry sa objavili v rozhraní aplikácie Netflix

Podľa publikovaných správ spoločnosť Netflix sprístupnila celkovo 5 mobilných hier pre predplatiteľov služby Netflix bez ohľadu na to, aký majú predplatený plán. Informovala o tom aj samotná spoločnosť prostredníctvom svojho oficiálneho španielskeho Twitter účtu. Spoločnosť konkrétne napísala:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Netflix 🤝 videohry. Používatelia v Španielsku si od dnešného dňa môžu vyskúšať niektoré hry z našej aplikácie pre Android. Sme vo veľmi skorom vývoji a čaká nás ešte mnoho ďalších titulov.“

Používatelia aplikácie môžu k hrám pristupovať prostredníctvom dedikovanej sekcie. Sekcia okrem samotných titulov ponúka aj upútavku na hru vrátane popisu, o čom hra je. Hry ako také však nie sú dostupné priamo prostredníctvom platformy Netflix, ale používateľ potom, ako klikne na hru, tak bude presmerovaný do obchodu Google Play, odkiaľ si ju môže stiahnuť.

Táto dedikovaná karta hier v rozhraní aplikácie by mala byť dostupnou pre väčšiu časť používateľom Android smartfónov v priebehu niekoľkých nasledujúcich dní. V súčasnosti však nie je známe, či a kedy budú mobilné hry dostupné aj pre používateľov z iných regiónov, ako je Španielsko. Spoločnosť je aktuálne skúpou na ďalšie informácie a dokonca ani na oficiálnych stránkach s výnimkou sociálnych sietí pre španielsky trh, nie sú dostupné žiadne ďalšie podrobnosti.

V každom prípade, čo hovoríte na to, že prostredníctvom aplikácie Netflix používatelia začali získavať prístup k mobilným hrám. Ide podľa vás o užitočnú funkciu, či ani nie?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close