Netflix plánuje rozšíriť svoje portfólio. Už to nebude len o filmoch, či seriáloch. Čo platforma chystá?

Hranie počítačových hier prostredníctvom cloudových serverov je zrejme budúcnosť. Uvedomuje si to aj populárna streamovacia služba Netflix.

Netflix_titulka
Zdroj: unsplash.com (Thibault Penin)

Jedna z najväčších streamovacích služieb na svete Netflix plánuje už čoskoro rozšíriť svoje portfólio online služieb. Už v budúcom roku by sa totižto aj Netflix mohol pridať ku spoločnostiam ako Microsoft, Amazon, Google, Nvidia a ďalším. Ako informuje zahraničná agentúra Bloomberg (via 9to5google), práve Netflix má na budúci rok naplánované predstavenie a spustenie svojej hernej streamovacej služby. Tá by mohla byť priamou súčasťou samotnej streamovacej služby Netflix, ktorá je aktuálne zameraná na streamovanie seriálov a filmov na základe mesačného predplatného.

Vlastná herná streamovacia služba bez ďalšieho poplatku

Spustenie hernej streamovacej služby priamo v útrobách video streamovacej služby by sa malo spustiť už „počas budúceho roka“, informuje spomínaná spravodajská agentúra. Dostupné hry by sa pritom mali zobrazovať priamo po boku seriálov a filmov, ktoré sú dostupné pre predplatiteľov. Zaujímavosťou je, že Netflix údajne nepočíta s navýšením cien predplatného, čo určite poteší prípadných záujemcov o túto službu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Myšlienkou je ponúknuť videohry na streamovacej platforme Netflix už v budúcom roku, uvádza osoba oboznámená so situáciou (v spoločnosti Netflix). Hry budú po boku aktuálnej ponuky ako nový žáner – podobne ako to urobil Netflix v prípade dokumentov alebo stand-up špeciálov.“

V širšom kontexte všetko dáva zmysel

I keď by mohlo pre niekoho ísť o úplne nečakanú novinku, podobný krok sa dal od Netflixu viac než len očakávať. Už v minulosti sa do štruktúr spoločnosti dostali viaceré osoby, ktoré naznačovali prípadný vznik nového projektu naviazaného na počítačové hry. Jednou z takýchto osôb je aj Mike Verdu, ktorý v minulosti pracoval pre spoločnosti ako Facebook a Electronic Arts. Ten stojí napríklad za vývojom hier Sims, Star Wars alebo Platns vs. Zombies, ale aj za vývojom hier pre Oculus VR.

Vývoj hernej streamovacej služby má mať pod palcom úplne nová pracovná skupina, na ktorej čele sa zrejme ocitne práve spomínaný Mike Verdu. Nová pracovná skupina by pritom mala byť kompletná už v nasledujúcich mesiacoch, čo sa dá vyčítať aj z ešte aktuálnych voľných pracovných pozícií v Netflixe.

Nad službou stále visí množstvo otáznikov

Prípadná ponuka hier v budúcej službe Netflixu je stále veľkou neznámou. Špekuluje sa však o tom, že služba bude ponúkať iba zopár herných titulov, poprípade bude svoju ponuku hier aktívne meniť. Veľký otáznik visí aj nad dostupnosťou služby na niektorých zariadeniach. Veľkým problémom je totižto práve platforma iOS, ktorá stále blokuje možných konkurentov pre budúcu službu od Netflixu. Herné streamovacie služby od spoločností Google, Microsoft, Amazon či Nvidia boli totižto už v minulosti obchodom App Store odmietnuté. Podobný scenár tak zrejme čaká aj novú službu od Netflixu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre