Testovanie systému Android 12 s nadstavbou MIUI začalo: Ktoré Xiaomi sú momentálne testované?

Android 12 čoskoro zamieri do prvých smartfónov. Pozrite sa, pre ktoré smartfóny Xiaomi testuje nový Android s nadstavbou MIUI.

Xiaomi Android 12
Zdroj: Xiaomi, Android, vosveteit

Operačný systém Android 12 bol predstavený len nedávno a s ním i beta testovanie systému. Čínska spoločnosť Xiaomi túto situáciu využilo a začalo s adaptáciou svojej nadstavby MIUI práve pre najnovšiu verziu Androidu. Spoločnosť tak nenecháva nič na náhodu a pokúsi sa zabrániť situácii, aká tu bola spolu s Androidom 11. Ten sa spoločnosti nepodarilo adaptovať príliš úspešne a problémy skľučujú majiteľov smartfónov doteraz. Ktoré smartfóny sa dočkajú najnovšieho Androidu 12 prednostne a spoločnosť pre ne adaptuje nadstavbu MIUI skôr? Odpoveď na našu otázku prináša portál Gizmochina.com.

Adaptácia MIUI na nový Android 12 začala

Nadstavba MIUI sprevádza Xiaomi, Redmi a Poco smartfóny od ich počiatku. Práve tá robí zo smartfónov čínskeho giganta to, čím sú a jej adaptácia na operačný systém Android je veľmi dôležitým krokom. Ako sme už spomínali, adaptácia na súčasný Android 11 neprebehla zrovna najšťastnejšie a veríme, že sa spoločnosti podarí tomuto problému vyhnúť a poučí sa.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nanešťastie zatiaľ nevieme, ktorú verziu MIUI spoločnosť adaptuje na najnovší Android 12, a preto ostáva vo vzduchu i možnosť adaptácie verzie MIUI 12.5 rovnako, ako MIUI 13. Vzhľadom k blížiacemu sa príchodu MIUI 13 však veríme, že spoločnosť nebude strácať čas pokusmi o adaptáciu MIUI 12.5 a siahne rovno po „trinástke“.

O ktoré smartfóny ide?

Práca na novom Androide 12 spolu s nadstavbou MIUI prebieha v súčasnosti najmä na prémiových smartfónoch z vlajkovej série. Xiaomi však nevynechalo ani vlajkové modely z minulého roka, ktoré sa taktiež dostanú k novému Androidu medzi prvými. Nižšie sa môžete pozrieť na kompletný zoznam, na ktorých zariadeniach v súčasnosti prebieha testovanie nadstavby MIUI spolu s novým Androidom.

  • Mi 11 Ultra
  • Mi 11 Pro
  • Mi 10 Ultra
  • Mi 10 Pro
  • Mi 10
  • Mi 10T Pro
  • Mi 10T
  • Redmi K30S Ultra

Ako môžete vidieť, na zozname sa nachádza napríklad i séria Mi 10T s výnimkou Lite modelu. Tieto modely nepatria tradične do vlajkovej línie, no tak či tak sú vybavené prémiovou výbavou.

Našli ste na zozname i svoj smartfón? Ak nie tak nezúfajte, zoznam podporovaných zariadení je rozsiahly a pravdepodobne na ňom nájdete i svoj model!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre