Návrat smartfónov BlackBerry je predo dvermi. Kedy sa dočkáme pripravovaného smartfónu?

Peter Franklin, riaditeľ OnwardMobility potvrdzuje, že smartfón s logom BlackBerry bude na trh uvedený ešte v tomto roku.

BlackBerry smartfony
Zdroj: Flickr.com (H.B. Kang), úprava Vosveteit.sk

Spoločnosť BlackBerry za uplynulé dva roky viackrát zaplnila plátky mnohých médií. Potom, ako ešte v roku 2016 záštitu nad výrobou nových modelov smartfónov prebrala spoločnosť TCL, tak vo februári minulého roka spoločnosť BlackBerry ohlásila koniec kooperácie s TCL. V oficiálnom vyjadrení spoločnosti, BlackBerry viac menej povedalo, že záruka smartfónov vrátane podpory bude plynúť pre posledné modely ešte do roku 2022. Zároveň sa spoločnosť rozlúčila, ako s zákazníkmi, tak aj so zamestnancami spoločnosti, ktorí roky stáli po jej boku.

Samotné vyjadrenie spoločnosti, ktoré bolo publikované ešte 3. februára minulého roka, si môžete prečítať nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Veľkolepý návrat?

Vzhľadom na vyjadrenie spoločnosti, z ktorého vyplynulo, že BlackBerry sa vytratí z trhu zo smartfónmi, vyjadrenia z augusta minulého roka, prekvapili nejedného technologického nadšenca.

Spoločnosť totiž prezradila, že pracuje na novom smartfóne s podporou 5G technológie, ktorého uvedenie plánuje v tomto roku.

blackberry novy 5g smartfon
Zdroj: Onwardmobility.com

Ďalej, spoločnosť v januári tohto roka predala niekoľko kľúčových patentov spoločnosti Huawei. Inými slovami, tieto kroky priniesli viacero nových otáznikov do budúcich plánov spoločnosti. Zabalila spoločnosť BlackBerry plány s vývojom nového zariadenia? Zjavne nie. Aspoň to naznačujú najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál ithome.com.

Nové BlackBerry príde na trh už v lete

Portál prichádza s informáciami, ktoré potvrdzujú plány z minulého roka ohľadne uvedenia nového zariadenia. Portál sa konkrétne odvoláva na generálneho riaditeľa spoločnosti OnwardMobility, Petra Franklina (pozn. redakcie: ide o spoločnosť, ktorá bude stáť za fyzickou výrobou smartfónu), ktorý potvrdil, že na ich plánoch sa nič nemení. Ďalej doplnil, že pripravovaného smartfónu, ktorý vyvíjajú spolu so spoločnosťou Foxconn, sa dočkáme už v lete tohto roka.

Zariadenie by malo byť okrem iného uvedené na trh aj v našom regióne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre