NávodySpravodajstvoWindows

NÁVOD | Windows 10 aktualizácie prestali pracovať a nič nepomáha? Skúste toto!

To, že Windows Update nefunguje, by mohlo byť spôsobené problémom so zložku SoftwareDistribution a tu sa dozviete, ako to opraviť.

Vo Windows 10 je zložka „SoftwareDistribution“ nevyhnutným prvkom pre Windows Update, ktorá dočasne ukladá súbory potrebné k inštalácii novej aktualizácie, aby udržalala vaše zariadenie v bezpečí a s najnovšími opravami a vylepšeniami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Táto zložka je udržiavaná cez WUAgent (Windows Update Agent), a typicky by ste ju mali nechať pracovať samú, ale sú tu aj chvíle, kedy potrebujete prečistiť jej obsah manuálne, v prípade že zložky Dátové úložisko a Stiahnuté súbory nie sú synchronizované, a zabraňujú Windows Update pri aplikácií nových aktualizácií do počítača.

Zvyčajne ak máte problémy s Windows Update, alebo potom, čo boli aktualizácie nainštalované, je bezpečné obsah zložky SoftwareDistribution vyprázdniť. Windows 10 si vždy znova stiahne všetky potrebné súbory, alebo znova vytvorí priečinok a stiahne všetky súčasti, ak ste ich odstránili.

Ako vyčistiť zložku SoftwareDistribution

Pre odstránenie obsahu vnútri zložky SoftwareDistribution, postupujte nasledovne:

  • Otvorte ponuku Štart
  • Spustite príkazový riadok (Command Prompt) a pravým tlačidlom myši kliknite na výsledok a vyberte položku Spustiť ako správca
  • Zadajte nasledujúci príkaz na zastavenie služby Windows Update a stlačte Enter:  net stop wuaserv
  • Zadajte nasledujúci príkaz na zastavenie služby inteligentného prenosu na pozadí a stlačte Enter: net stop bits
Zdroj: windowscentral.com
  • Použite klávesovú skratku Windows kláves
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close