ANDROIDNávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako si môžete stiahnuť a nainštalovať nedostupné aplikácie v našom regióne z Google Play

Pomocou týchto tipov môžete dostať do svojho smartfónu aplikácie, ktoré oficiálne nie sú dostupnými v našom regióne

Hoci obchod Google Play sa javí ako jeden obchod s mobilnými aplikáciami a hrami, tak v skutočnosti sa líši od krajiny ku krajine. Vo svojej podstate to nezávisí ani tak od samotného obchodu, ale od vývojárov, ktorí sa svoje aplikácie rozhodli nesprístupniť pre všetky regióny, ale len pre niektoré. Ako je možné však tieto opatrenia obísť? Existuje niekoľko spôsobov.

Alternatívne obchody s aplikáciami

Prvým spôsobom je vyskúšať alternatívne obchody s aplikáciami. Jedným z tých najznámejších je  Aptoide, prostredníctvom ktorého sa viete v mnohých prípadoch dokonca dostať k plateným aplikáciám kompletne zadarmo. Ide však len o jednu z viacerých alternatív.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Využite VPN službu

Druhou alternatívou je pomocou VPN aplikácií, pomocou ktorých viete deklarovať, že sa pripájate do obchodu z iného regiónu. Jednou zo skvelých aplikácií, ktorú môžete za týmto účelom využiť Hola Free VPN. Stiahnuť ju môžete z odkazu nižšie.

Hola Free VPN Proxy
Hola Free VPN Proxy
Developer: Hola VPN Ltd.
Price: Free+

Aplikácia funguje na veľmi jednoduchom princípe. Po jej otvorení vyhľadajte v poli pre vyhľadávanie aplikáciu, ktorú chcete stiahnuť, prípadne priamo otvorte URL adresu smerujúcu do obchodu, ak ju poznáte. V našom prípade sme sa rozhodli demonštrovať postup na aplikácií Android Auto, ktorá je nedostupnou v našom regióne (pozn. redakcie: službu aj napriek tomu je možné používať).

Po vyhľadaní aplikácie, sme si otvorili najprv obchod v internetovom prehliadači v rámci rozhrania aplikácie Holu, a následne pomocou odkazu v spodnej časti obrazovky sme otvorili mobilnú verziu aplikácie obchodu Google Play. Potom sme už aplikáciu stiahli rovnako, ako každú inú aplikáciu.

Nainštalujte si ju manuálne

Treťou alternatívou je manuálne nainštalovanie aplikácie. Urobiť tak môžete pomocou stránky apps.evozi.com, kde stačí vložiť URL adresu na aplikáciu a následne zvoliť možnosť Generate Download Link. Služba vám vygeneruje odkaz, prostredníctvom ktorého budete môcť stiahnuť inštalačný balíček APK.

vygenerovanie apk suboru z google play
Zdroj: Vosveteit.sk

Zároveň musíme dodať, že pomocou tohto spôsobu, môžete stiahnuť len bezplatné aplikácie. Zároveň budete musieť povoliť v rozhraní nastavení smartfónu inštaláciu aplikácií z neznámych zdrojov (pozn. redakcie: budete k tomu vyzvaný a následne presmerovaní do nastavaní po pokuse o inštaláciu).

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close