Nastal ďalší významný zlom v kauze medzi Huawei a USA. FCC vydalo stanovisko, ktoré sa čínskemu gigantovi nebude páčiť

FCC označilo Huawei a ZTE za bezpečnostnú hrozbu pre krajinu

Donald Trump Huawei_2
Zdroj: flickr.com (Gage Skidmore), úprava Vosveteit.sk

Nie je žiadnym tajomstvom, že medzi americkou vládou a spoločnosťou Huawei to vrie už viac ako 1 rok, pričom nie tak dávno došlo k ďalšiemu sprísneniu sankcií. Spoločnosť po novom nemôže odoberať produkty a služby od neamerických firiem, ktoré využívajú na ich výrobu americké technológie.

FCC: „Huawei a ZTE sú bezpečnostnou hrozbou pre USA“

Najnovšie olej do ohňa prilieva FCC, ide o Federálny úrad pre komunikáciu Spojených štátov, ktorý vydal v priebehu včerajšieho dňa stanovisko, v ktorom konštatuje, že Huawei a ZTE sú bezpečnostnou hrozbou pre USA.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„…na základe drvivej váhy dôkazov predsedníctvo určilo Huawei a ZTE ako národné bezpečnostné riziko pre americké komunikačné siete – a pre našu budúcnosť 5G,“ povedal predseda FCC Ajit Pai. „Obidve spoločnosti majú úzke väzby na Čínsku komunistickú stranu a čínsky vojenský aparát a obe spoločnosti vo všeobecnosti podliehajú čínskym zákonom, ktoré ich zaväzujú k spolupráci so spravodajskými službami krajiny…“

Huawei a ZTE dlhodobo odmietajú obvinenia

Zároveň treba dodať, že spoločnosti ZTE, a obzvlášť Huawei dlhodobo popierajú akékoľvek väzby na štátne čínske orgány, z ktorých sú obviňované.

Bývalý šéf Google Eric Schmidt prezrádza, čo stojí za „nevraživosťou“ USA voči Huawei

Len pre zaujímavosť, niekoľko dní dozadu spoločnosť Huawei bola americkými úradmi zaradená na zoznam spoločností, ktoré kooperujú s vojenským režimom Číny. Hoci zaradenie spoločnosti neprinieslo priamo žiadne nové sankcie, tak otvorilo to americkému prezidentovi nové možnosti, ktorými môže vplývať na Huawei. Jedna z tých najvypuklejších možností je vo forme blokovanie majetku kótovaného na území USA.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre