HoaxySpravodajstvo

Naši dezinformátori sú o krok dopredu pred Kremľom. „Odhalili“, kto skutočne stál za teroristickým útokom v Moskve. Informácie majú „z prvej ruky“

Slovenskí dezinformátori „odhalili“, kto stál za teroristickým útokom v Moskve.

Dezinformácie či falošné správy sú fenoménom dnešnej doby. Môžeme na ne naraziť prakticky kdekoľvek. Niekedy sú menej neškodné a inokedy zas viac.

V súvislosti s vojnou u nášho východného suseda Kremeľ aktívne podáva verejnosti informácie, ktoré tieto útoky zľahčujú alebo zahmlievajú. Niekedy z ich dielne vyjdú ale aj „perly“. Jednou takouto čerešničkou na torte v minulosti bolo, že Ukrajinci roznášajú bojové komáre pomocou dronov, aby nakazili ruských vojakov. S touto správou prišiel stály predstaviteľ Ruska pri OSN Vasilij Něbenzja.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pravdepodobne ste v médiách nedávno postrehli, že Moskva v koncertnej hale Crocus City Hall čelila teroristickému útoku, pri ktorom zahynulo viac ako 140 ľudí a približne ďalších 80 ľudí bolo hospitalizovaných. Ide o útok, ku ktorému sa prihlásil Islamsky štát. Ale aj napriek tomu, že vinník sa prihlásil k útoku, tak Rusko začalo šíriť naratív, že šlo o útok radikálnych islamistov so zapojením Ukrajiny a možno aj Západu a to bez toho, aby Moskva zverejnila čo by len jeden riadny dôkaz podporujúci toto tvrdenie.

Ukrajina vrátane Západu tieto obvinenia odmietla. Paradoxne, Západ Moskvu upozorňoval na základe spravodajských informácií, že v krajine bezprostredne hrozí teroristický útok. Kremeľ ale tieto upozornenia nebral vážne.

Naši dezinformátori sú krok dopredu pred Kremľom

Najnovšie stránka Hoaxy a podvody, ktorá dlhodobo poukazuje na falošné správy, ktoré brázdia slovenský mediálny priestor, upozorňuje, že naši dezinformátori sú na krok dopredu pred Kremľom. Na sociálnej sieti Facebook sa najnovšie začala šíriť správa „priamo z Moskvy“, že za teroristickým útokom majú stáť americké špeciálne služby.

„Kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva. Kým sa Kremeľ snaží vysvetliť Islamskému štátu, že za ich útok v Moskve v skutočnosti môže Ukrajina, slovenskí hoaxeri prichádzajú s novou verziou: boli to americké tajné služby.“, uvádza stránka Hoaxy a podvody v príspevku nižšie. „Aktuálny naratív, ktorý na čele s Putinom pretláča Kremeľ, je, že šlo o útok radikálnych islamistov so zapojením Ukrajiny a možno aj Západu. Naši dezinformátori sú teda o krok pred Moskvou a hlavného záporáka v podobe amerických tajných služieb „odhalili“ sami.“, dopĺňa.

„Okrem toho, že sa k útoku viacnásobne prihlásil Islamský štát – Chorasán, propagandu o zapojení Ukrajiny a zvyšku západného sveta Kremeľ podsúva bez akýchkoľvek dôkazov a odsúdili ju všetky obvinené strany. Konkrétne Spojené štáty americké dokonca Rusov o chystajúcom sa teroristickom útoku na ich území niekoľko týždňov dopredu varovali. “, píše sa v príspevku na stránke Hoaxy a podvody.

Záverom nám dovoľte upozorniť na to, aby ste informácie čerpali z overených zdrojov a nie zo stránok, ktoré zdieľajú jedno šokujúce odhalenie za druhým na základe tvrdení, ktoré nemožno vierohodne overiť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close