Nakupujete na internete? Google predstavil niekoľko noviniek, ktoré vám pomôžu s výberom oblečenia, ktoré vám sadne ako uliate!

Spoločnosť Google prináša funkcie, ktoré vám lepšie pomôžu vybrať si oblečenie cez internet.

Google prináša nové funkcie, ktoré vám uľahčia online nákup oblečenia
Zdroj: DALL-E

Online nákupy sú dnes už úplne bežné, no majú svoje problémy. Na jednu stranu nám ušetria cestu do kamennej predajne, no na druhej nemáme až tak dobrú predstavu o tom, čo kupujeme.  

Hlavne ak si objednávame z internetu oblečenie, stále máme určitú mieru neistoty ohľadom toho, či nám daná vec naozaj sadne a či bude na nás vyzerať dobre. Spoločnosť Google vydáva niekoľko nových nástrojov, ktoré vám pomôžu pri nakupovaní cez internet. Aké to sú?  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hodnoťte rôzne kusy odevu 

Začneme funkciou, ktorá vám dovolí prispôsobiť si to, čo nám Google ukáže. Ak hľadáme nový štýl, problémom je, ako to na nás bude vyzerať. Po novom stačí do vyhľadávania napísať napríklad “polokošeľa” a Google vám vyhodí množstvo rôznych výsledkov. Tie môžete hodnotiť palcom hore alebo dole na základe toho, ako sa vám konkrétna košeľa páčila.  

Google prináša nové funkcie, ktoré vám uľahčia online nákup oblečenia
Zdroj: Google

Pri každom hodnotení si Google pamätá váš výber a následne vám navrhne také štýly, ktoré by sa vám mohli najviac páčiť. V praxi to znamená, že ak máte radi napríklad kockované košele alebo modré tričká, v ponuke Googlu nájdete viac podobných produktov. Nemusíte sa teda prehrabávať množstvom nerelevantných tipov a rýchlejšie nájdete to, čo sa vám skutočne bude páčiť.  

Viac z obľúbených značiek 

Pri hľadaní oblečenia si môžete vybrať značky, ktoré sa vám páčia najviac. Po výbere značky sa vám automaticky zobrazí viac produktov od nej. Ak by ste sa predsa nevedeli rozhodnúť, môžete sa pozrieť aj na najpopulárnejšie produkty daných značiek.  

Generovanie oblečenia 

Možno chcete nejaký konkrétny typ bundy, no nepáčia sa vám farby, ktoré sú k dispozícii. Po novom si môžete nechať umelou inteligenciou vygenerovať obrázok akéhokoľvek oblečenia a následne si ho upraviť. Keď uvidíte model, ktorý sa vám páči, Google následne vyhľadá produkty, ktoré sú čo najbližšie vygenerovanému obrázku.  

Google prináša nové funkcie, ktoré vám uľahčia online nákup oblečenia
Zdroj: Google

Vyskúšajte si oblečenie virtuálne 

Najväčším nedostatkom online shoppingu je, že si veci nemôžete vyskúšať. To sa ale čoskoro zmení s virtuálnou prehliadkou. Ak nemáte predstavu ako by na vás vyzeralo nové tričko, môžete skúsiť virtuálnu prehliadku. Ide o funkciu, ktorá vám ukáže na množstvo rozličných postáv, ako sa látka správa, kde sa tvoria záhyby, tiene a či je to niečo, čo by na vašu postavu skutočne sadlo. Vo virtuálnej prehliadke sú k dispozícii modely od veľkosti XXS až po 4XL.  

Google prináša nové funkcie, ktoré vám uľahčia online nákup oblečenia
Zdroj: Google

Keď uvidíte, ako by to na vašej postave vyzeralo, dokážete sa oveľa ľahšie rozhodnúť, či si danú vec kúpite alebo nie.  

Nové funkcie Googlu pomáhajú užívateľom rýchlejšie nájsť oblečenie, ktoré sa im páči a zapadá do ich štýlu. Tieto funkcie sa postupne dostanú aj ku nám, hoci Google presný termín neupresnil. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre