Najznámejšie značky smartfónov, ktoré pochádzajú z Číny. Niektoré mená vás prekvapia!

Vedeli ste, že krajina pôvodu týchto smartfónov je Čína? Niektoré značky v tomto zozname vás určite prekvapia.

Čína sa rýchlo dostala medzi najlepších výrobcov smartfónov
Zdroj: Pixabay (Chickenonline), YouTube(Gadget 4 Deals), koláž: vosveteit.sk

Väčšinou sa o smartfónoch, ale aj bežných veciach z Číny hovorí, že sú lacné a veľa toho nevydržia. O opaku nás už dlhé roky ale presviedčajú mnohé značky, ako napríklad Xiaomi. Značiek, ktoré ale majú svoj pôvod v Číne je omnoho viac. Na informáciu upozornil web xiaomiui.net.

Je síce pravda, že na to, aby značky vôbec nejako prenikli na trh, musia ponúknuť veľa muziky za málo peňazí. To ale smartfónom vonkoncom neuberá na ich kvalite a na tom, že sú populárne po celom svete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vyššie sme už spomenuli Xiaomi, ktoré má podiel 12 percent na celosvetových predajoch smartfónov, čím len poukazuje na svoju popularitu. Aj preto vyvinulo Xiaomi ďalšie značky preto, aby získalo čo najviac zákazníkov. Konkrétne ide o Redmi a POCO. V posledných rokoch je ale vidieť, že samotné Xiaomi sa zameriava skôr na prémiový segment smartfónov, no a strednú a nižšiu triedu necháva na pleciach Redmi a POCO.

O trochu menej populárne, no stále mimoriadne silné čínske značky sú OnePlus, Oppo či Vivo. Všetky tieto tri značky patria pod konglomerát BBK Electronics. K tomuto konglomerátu taktiež patrí značka IQOO, ktoré je pôvodom z Indie, no od roku 2019 patrí pod BBK Electronics. Svoj prvý smartfón vyvinuli v roku 2020, čiže si na prípadný úspech tejto značky ešte musíme počkať.

BBK Electronics pritom so svojimi značkami skúša aj rôzne techniky predaja. Väčšina čínskych zariadení sa najprv oťuká v Číne a až následne putuje do globálneho predaja. OnePlus sa ale zameral na predaje pomocou Amazonu a tým pádom do svetového trhu vnikol o čosi rýchlejšie.

Xiaomi smartfon_logo
Zdroj: Vosveteit.sk

Značky s miernym úpadkom

V tomto zozname značiek je určite potrebné spomenúť také Lenovo, ktoré v smartfónovom svete už nie je tak populárne, ako kedysi. Pri značke Lenovo ale treba určite spomenúť, že pod ňu patrí aj Motorola, ktorá má časy najväčšej slávy taktiež za sebou, no spoločne tvoria veľmi silného hráča nielen na čínskom trhu.

Ďalej tu máme Huawei Technologies s dnes už jeho ex-dcérskou spoločnosťou Honor. Táto značka stratila mnoho najmä vďaka sankciám zo strany USA. Huawei sa ale nevzdal, osamostatnil dcérsku spoločnosť Honor a sám sa snaží o rôzne finty, ktorými by obišiel vyššie spomenuté sankcie.

Huawei smartfon
Zdroj: flickr.com (Kārlis Dambrāns)

Značky na vzostupe

Keďže Čína je neuveriteľne obrovský trh tak je logické, že tam často vznikajú aj nové značky smartfónov. Nie všetkým sa ale podarí preniknúť na svetový trh. Preto ak niektoré firma dosiahne tento míľnik, tak sa dá považovať za veľmi silnú. Medzi tieto značky, ktoré sú na vzostupe aj u nás na Slovensku určite patrí Realme. Spomenúť treba taktiež Meizu, ktoré si aj v Európe nájde svojich fanúšikov, no v Číne to je mimoriadne populárna značka najmä vďaka jednoduchému používateľskému prostrediu a výbornej kvalite zvuku.

A aký máte vzťah k čínskym značkám vy? Preferujete overené značky ako napríklad Xiaomi, alebo radi dávate šancu aj menej známym výrobcom? Podeľte sa so svojím názorom dolu v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre