Najznámejší svetoví hackeri #1
Hacker. Nadšený programátor, ktorého koníčkom je skúmanie a bádanie rôznych technológií. Má zvyčajne svoj vlastný jazyk, jedlo, históriu, zmysel pre humor, drogy, operačné systémy, hrdinov a nepriateľov, ale najmä etiku.
Hackeri rozdeľujú sa do troch skupín. Avšak nie všetci sú zlí. Tí, čo sa používajú sa na zlepšenie počítačovej bezpečnosti sa nazývajú „white-hat“ hackeri. Tí, ktorí to robia len pre zábavu, sa nazývajú „gray-hat“ hackeri. Tretí druh, to sú práve tí, ktorí sú častokrát znazornení vo filmoch. Sú to tí, ktorí majú nekalé úmysly. Sú to prezývaní „black-hat„.
Kevin Mitnick
Ministerstvo spravodlivosti v USA ho označilo za „Najhladnejšieho počítačového zločinca v histórií Spojených štátov„. Príbeh Kevina Mitnickiho je taký pestrý, že bol dokonca námet pre známy film: Track Down.
Po uplynutí roka vo väzení za vniknutie do siete Digital Equipment Corporation bolna tri roky podmienečne prepustený. Na konci tohto obdobia však znovu pokračoval v hackovaní. Na jeho konte má úspechy, ako vniknutie do systému národnej bezpečnosti.
Jonathan James
Príbeh Jonathana, ktorý je tiež známy ako „c0mrade„, je jeden z tragických. Začal hackovať v mladom veku, podarilo sa mu dostať do vládnych a komerčných sieti. Za svoje činy bol poslaný do väzenie, hoci bol stále iba mladistvý.
Neprehliadni
James sa raz dostal do systému NASA a stiahol zdrojový kód v hodnote $ 1,7 milióna. Podarilo sa mu zistiť, na akom princípe pracuje celá vesmírna stanica. NASA tak musela vypnúť všetky systémy na 3 týždne. To všetko preto, aby dala všetko znovu do poriadku. Tento úkon stál ďalších $ 41 tisíc.
V roku 2007 sa niekoľko významných spoločností stalo obeťami mnohých útokov. Aj keď James poprel akúkoľvek účasť, bol podozrivý a vyšetrovaný. V roku 2008 spáchal James samovraždu, pretože veril, že bude odsúdený za zločiny, ktoré nespáchal.
Albert Gonzalez
Gonzalez začínal ako líder hackerskej skupiny nazývanej ShadowCrew. Zaujímali sa o predaj a kradnutie kreditných kariet. Okrem toho tiež neskôr začali vyrábať falošné pasy, karty poistenca a rôzne rodné listy.
Svoju najväčšiu internetovú slávu zažil, keď nazbierali takmer 170 miliónov kreditných kariet a bankomatových účtov. To všetko stihli za necelé 2 roky. Neskôr sa hackol do databázy TJX Companies a Heartland Payment Systems, aby získal ďalšie čísla kreditných kariet.
Albert Gonzalez bol odsúdený na 20 rokov nepodmienečnej väzby a bude prepustený v roku 2025.
zdroj: duli.omgforum.net, makeuseof.com
Komentáre