HuaweiSpravodajstvo

Najnovšie správy hovoria o rekordných predajoch smartfónov spoločnosti Huawei

Huawei podľa neoficiálnych správ prekročil hranicu 230 miliónov predaných smartfónov. Predal by tak výrazne viac smartfónov, ako rok dozadu.

Rok 2019 je pre spoločnosť Huawei bezpochyby náročným, a to z dôvodu sankcií zo strany americkej vlády, ktoré jej sťažujú podnikanie. Ale aj napriek tomu sa spoločnosti darí, a to lepšie ako rok dozadu. Portál gsmarena.com prišiel so správami, ktoré hovoria o tom, že spoločnosť 2 týždne pred koncom roka prekonala hranicu 230 miliónov predaných zariadení. Informácia má údajne pochádzať z interných kruhov spoločnosti, priamo z úst generálneho riaditeľa, Richard Yu.

Len pre zaujímavosť, hranicu 200 miliónov predaných zariadení dosiahla spoločnosť koncom októbra, a to o 64 dní skôr, ako tomu bolo rok dozadu. Toto číslo pritom nemusí byť konečné, ale na druhej strane, pravdepodobne sa už nebude dramaticky zvyšovať. Odhady analytickej spoločnosti Strategy Analytics hovorili, že spoločnosť uzavrie tento rok s približne 250 miliónmi predaných zariadení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mimochodom, spoločnosť Huawei patrí k najrýchlejšie rastúcim predajcom mobilov na svete, zatiaľ čo v roku 2018 spoločnosť predala približne 200 miliónov zariadení, tak rok predtým to bolo 153 (2017) a v roku 2016 to bolo necelých 140 miliónov predaných zariadení. Len pre zaujímavosť, Huawei začiatkom decembra oznámil, že predal viac ako 7 miliónov smartfónov z produktovej línie zariadení Mate 30, ktoré boli predstavené bez oficiálnej podpory služieb Google. A to aj napriek tomu, že smartfóny do dnešného dňa nie sú dostupné vo viacerých regiónoch sveta.

V súčasnosti je 3. najväčším výrobcom smartfónov spoločnosť Apple, od ktorej sa očakáva, že celkovo predá približne 193 miliónov zariadení a jej trhový podiel bude približne 13,5%. V prípade spoločnosti Huawei sa odhaduje, že dosiahne trhový okolo 17,7%, Samsung približne 21,3% s približne 320 miliónmi predaných smartfónov v roku 2019.

V každom prípade, čísla vyššie ešte nie sú oficiálne, a preto budeme musieť počkať na oficiálne stanovisko spoločnosti. Ale aj napriek tomu dnes už vieme, že spoločnosť v tomto roku predala viac zariadení, ako to bolo rok dozadu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close