Nová Windows aktualizácia doniesla dôležité bezpečnostné opravy

Zdroj: vlastný

Tento týždeň Microsoft vypustil ďalšiu várku aktualizácii, či už priamo pre svoje operačné systémy, služby, aplikácie alebo iné nástroje už v ostrých verziách alebo ešte len v betách. Ide o veľmi dôležité bezpečnostné opravy hlavne pre Windows užívateľov.

Dôležitá informácia je, že najnovšia aktualizácia priniesla až 52 opráv, ktoré mohli ohroziť vašu bezpečnosť, 6 z týchto prípadov bolo označený za kritické chyby.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najdôležitejšie bezpečnostné opravy pre Windows môžete vidieť nižšie:

  • MS16-092 a MS16-089 adresujú priamo Windows kernel – centrálny komponent všetkých Windowsov. Išlo o chybu, ktorá buď priamo cez Windows alebo Windows server umožňovala únik informácií o používanom počítači.
  • MS16-090 odstraňuje problém, ktorý by útočnikovi umožnil rozšírenie svojich práv na dotknutom zariadení.
  • MS16-094 opravuje chybu, ktorá mohla umožniť útočnikovi prístup k ochranným systémom Windows Secure Boot a Bitlocker a mohol by ich teoreticky vypnúť, čo by mu umožnilo spúštať na vašom zariadení rôzne programy.
  • MS16-084 a MS16-085 sa sústreďujú na chyby v Internet Exploreri a Microsoft Edge, ktoré by umožnili infikovanie vírusmi. Išlo až o 28 chýb v týchto prehliadačoch.
  • MS16-093 zas prináša aktualizáciu pre Adobe Flash, ktorá má odstrániť možnosť cez túto službu preniesť vírus do počítača. Ide až o 24 opráv. Užívatelia Windowsu 8.1 a vyššie budú mať túto aktualizáciu zadarmo ale užívatelia s nižšími verziami systému si budú musieť aktualizáciu manuálne nainštalovať z Adobe stránky.
  • A na záver – MS16-087 prináša odstránenie chyby, ktorá umožňovala prenášanie vírusov cez tlačenie po sieti (prin server) do všetkých zariadení pripojených na infikovanú tlačiareň. Chyba umožňovala napríklad rozšíriť útočníkovi práva a inštalovať neželaný softvér na počítač.

Aktualizácia doniesla aj viacero menších opráv, a preto vám dôrazne odporúčame aktualizovať svoj systém!

zdroj: winbeta.org

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre