SpravodajstvoWindows

Najnovšia kumulatívna aktualizácia Windowsu 10 opäť spôsobuje nepríjemné problémy veľkej časti používateľov

Vývojárom Microsoftu to v posledných mesiacoch príliš nevychádza. Na zozname problémových aktualizácií sa najnovšie nachádza aj nedávna kumulatívna aktualizácia

Operačný systém Windows 10 trápia opäť nemalé problémy, ktoré veľkej časti používateľov určite spôsobili, poprípade spôsobia vrásky na čele. Nedávna kumulatívna aktualizácia, ktorá nesie označenie KB4557957 pre verziu 2004 a KB4560960 pre verzie 1909/1903 totižto spôsobuje náhly reštart zariadenia, ktorý sa môže opakovať hneď niekoľkokrát, informuje zahraničný portál WindowsLatest.

Ďalšia spackaná aktualizácia

Klasické utorkové kumulatívne aktualizácie sú vo väčšine zamerané na zaplatávanie bezpečnostných dier v systéme, čo bol aj tento prípad. Bohužiaľ, bezpečnostné záplaty tentokrát opäť sprevádzali aj nepríjemné chyby, ktoré spôsobujú náhodné reštarty vybraných zariadení. Po aktualizovaní sa môžte stretnúť so správou, že sa váš počítač automaticky reštartuje za 1 minútu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Po reštartovaní sa systém snaží opraviť spomínané chyby, pričom vyhodí hlášku: „A critical system process, C:\WINDOWS\system32\lsass.exe, failed with status code c0000008. The machine must now be restarted.“ Pri reštartovaní a „opravovaní“ chýb buďte trpezlivý, keďže to môže častokrát trvať aj niekoľko minút.

Spoločnosť Microsoft o spomenutých problémoch s náhodným reštartovaním zariadení vie a podľa všetkého už dnes pracuje na odstránení týchto nepríjemností. S najväčšou pravdepodobnosťou sa však záplaty nedočkáme skôr ako pri ďalšej väčšej aktualizácii, ktorá príde až 14. júla. Ak sa problémy vyskytujú aj na vašom zariadení, určite odporúčame najnovšiu aktualizáciu odinštalovať, keďže ak na chybu narazíte, zrejme sa jej nezbavíte a bude vám spôsobovať vrásky na čele aj naďalej.

Ako odinštalovať poslednú aktualizáciu:

Proces odinštalovania aktualizácie nie je vôbec zložitý a zvládne ho naozaj ktokoľvek. Nižšie si tak uvedieme krátky návod, ako na to.

  • Otvorte ponuku Štart a kliknite na tlačidlo Nastavení.
  • V Nastaveniach Windowsu zvoľte možnosť Aktualizácia a zabezpečenie.
  • V položke Windows Update kliknite na možnosť Zobraziť históriu aktualizácií.
  • Zvoľte možnosť Odinštalovať aktualizácie a zo zoznamu vyberte problémové aktualizácie, ktoré stačí odinštalovať.

Už máte na svojom zariadení stiahnutú najnovšiu verziu Windowsu 10? Trápia vás spomínané problémy alebo ste sa im vyvarovali? Určite dajte do komentárov vedieť aj ostatným používateľom, či je posledná aktualizácia naozaj taká problematická.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close