SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Najnovší patent spoločnosti Microsoft odhaľuje nákresy smartfóny s dotykovým displejom na zadnej strane zariadnia

Spoločnosť Microsoft si v posledných rokoch nechala zapísať desiatky, možno aj stovky, naozaj zaujímavých patentov. Vo väčšine prípadov sa jedná o patenty patriace očakávanému zariadeniu Surface Phone, ktorého sa zrejme dočkáme už v priebehu tohto roka. Už dlho sa povráva o tom, že Surface Phone bude vybavený dvomi obrazovkami a tými najnovšími technológiami, no podľa najnovších informácií sa v útrobách Microsoftu povrávalo aj o inom smartfóne.

Nový patent zrejme nepatrí zariadeniu Surface Phone

Najnovší patent popisuje úplne iný smartfón, ako doteraz. Patent je označený ako „Jazyk gest pre viacnásobné dotykové plochy „ . Inými slovami, jedná sa o patent, ktorý popisuje špeciálne gestá pre smartfón, ktorý je vybavený dotykovou plochou aj na jeho zadnej strane.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: windowslatest.com

Popis patentu

V patente spoločnosť Microsoft píše: „Všeobecne je opísaná séria nových modelov s dotykovým vstupom, ktoré zahŕňajú interakcie dotykového vstupu na dvoch disjunktných dotykových povrchoch. Napríklad mobilné zariadenie môže obsahovať primárny displej na „prednej strane“ zariadenia a sekundárny displej alebo povrch citlivý na dotyk na „zadnej“ strane zariadenia. Jazyk gest môže preto obsahovať sériu interakcií „spätného dotyku“ s dotykovým povrchom na zadnej strane zariadenia. Príklady interakcií zahŕňajú priamy a nepriamy dotykový vstup na zadnej strane, ako aj súčasný dotykový vstup na oboch stranách zariadenia. „

Vyberie sa Microsoft podobnou cestou ako niektorí poprední výrobcovia smartfónov?

Vďaka dotykovému displeju na zadnej strane, sa nám otvára úplne nová kapitola špeciálnych gest, ktoré by mohli používatelia používať. Microsoft v patente vôbec nespomínal, či sa má jednať o veľkú dotykovú plochu, alebo chce ísť cestou integrovanej dotykovej plochy v skeneri odtlačkov prstov tak, ako to urobili niektorí výrobcovia smartfónov. Taktiež nie je vôbec známe, či Microsoft v patentoch opisoval úplne nové zariadenie alebo bude táto technológia súčasťou nadchádzajúceho a dlho očakávaného zariadenia Surface Phone.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (youtube.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close