Najlepšie Windows 10 hry na mobil a tablet! Poznáte ich všetky?

Zdroj: YouTube Gameloft

Pomáhajú aj vám hry zbaviť sa stresu alebo uniknúť z reality? Windows 10 Store ponúka obrovský sortiment hier, z ktorých si môžete vybrať. Na Windows 10 Mobile tam nájdete peknú zbierku, ktorá vám pomôže zabaviť sa na cestách či už na mobile, alebo ak holdujete väčším obrazovkám, aj na tablete.

V dnešnom článku vám prinášame malý prehľad hier, ktoré sa nám pozdávajú a sú dobré na odreagovanie sa po dlhom dni, na cestách, či pri nekonečnom čakaní. Skúste aj vy a uvidíte.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

2048 Plus

2048 Plus je logická hra. Je jednoduché sa ju naučiť, ale môže byť náročné ju zvládnuť. Táto verzia hry 2048 ponúka šesť herných režimov, ktoré zahŕňajú tri veľkosti hernej plochy. Praktický režim a dva varianty tradičného formátu. Cieľom každého režimu je skombinovať dlaždice s rovnakou hodnotou, až kým nevytvoríte koláž s hodnotou 2048. Začnete hrať s niekoľkými dlaždicami na ploche a skombinujete ich tak, že klepnete a posuniete ich dohromady. Výzvou je, že keď posuniete jednu dlaždicu, tým istým smerom sa posunie aj celé pole dlaždíc. Úspech vyžaduje strategický prístup nielen pri momentálnom pohybe, ale aj dva či tri kroky vopred. Je to ideálna hra pre chvíle, kedy máte len pár minút čas, ktorý však potrebujete nejako využiť. Vo Windows Store ju nájdete bezplatne.

2048 Plus
2048 Plus
Developer: Serhii Bilous
Price: Free

Asphalt 8: Airborne

Táto závodná hra je k dispozícii pre Windows 10 PC a Mobile. Dokáže vás posadiť za volant obrovského množstva automobilov (viac ako 140) a vezme vás na ulicu, či do kopcov. Grafike tiež nie je čo vyčítať, je plná detailov a spomalených sekvencií. Ovládacie prvky naklonenia sú citlivé a nebuďte prekvapení, ak sa odrazu ocitnete v ostrých zákrutách. Asphalt 8: Airborne zahŕňa kariérny režim jedného hráča, majstrovské výzvy a real-time preteky až pre 12 súperov v multiplayer režime. Gameloft túto hru vo Windows 10 pravidelne aktualizuje novými autami a skladbami. Hrá sa solídne na mobile a úplne fantasticky na tablete.

Asphalt 8: Airborne
Asphalt 8: Airborne
Developer: GAMELOFT SA
Price: Free

Fallout Shelter

Fallout Shelter je farebná hra, kde si môžete postaviť vlastné mesto, spravovať podzemnú klenbu a prežiť postapokalyptický svet. Táto bezplatná ​​hra je od tvorcov obľúbenej hernej série Fallout a je dostupná pre Windows 10 PC a Xbox One. Cieľom je vytvoriť perfektný trezor, najať pozostalých, prežiť misie do Wastelandu, prežiť útoky tvorov z Wastelandu a mnoho ďalšieho. Spravujte svoje zdroje a uistite sa, že vaši obyvatelia sú šťastní. Hra testuje vaše manažovacie schopnosti a jej vizuálna stránka je vynikajúca.

Fallout Shelter
Fallout Shelter
Developer: Bethesda Softworks
Price: Free

Yatzy Free

Yatzy Free je návyková online hra s kockami. Získate ju bezplatne a obsahuje tri verzie kockovej hry, režim precvičovania s podporou multi-tablingu, ktorý vám umožní hrať až štyri hry naraz. Hráte proti online súperovi, o to, kto získa najviac bodov z Yatzy scorecard. Môžete hrať o herné čipy a Yatzy Free má štyri úrovne stávok, ktoré sú založené na vašich skúsenostiach a počte žetónov. Online rebríčky vám umožňujú porovnať svoje skóre s ostatnými a pomocou štatistík viete posúdiť históriu a výkon hry. Doba zápasov trvá približne päť až desať minút, čo je ideálne ak čakáte v zápche, alebo kedykoľvek, keď potrebujete len tak zabiť čas.

Yatzy Free
Yatzy Free
Developer: Seavus AB
Price: Free

Disney Emoji Blitz

Táto bezplatná ​​hra je k dispozícii pre Windows 10 PC a Mobile a hľadáte v nej páry pomocou emoji Disney postáv. Nájdete tu viac ako 500 Disney a Pixar postáv zvečnených vo forme emoji, ktoré posúvate okolo hernej plochy a tvoríte tak páry. Počas hrania hry zhromažďujete mince, ktoré je možné použiť na odomknutie osobných Disney emoji. Tie ponúkajú jedinečné schopnosti, ktoré môžu byť použité počas hry. Mickey Mouse môže napríklad vytvárať na hernej ploche oblaky, ktoré pri používaní vymažú celý rad emoji z hry. Tinker Bell má zasa schopnosť zaprášiť plochu Pixie prachom, ktorý vytvára náhodné skraty. Grafika je úžasne farebná. Hra s Disney Emoji Blitz trvá iba 60 sekúnd, takže Disney Emoji Blitz je dobrou voľbou, keď máte len niekoľko minút na to, aby ste mohli hrať, alebo ak máte náladu sa len tak na moment odreagovať.

Disney Emoji Blitz - Holiday
Disney Emoji Blitz - Holiday
Developer: Disney
Price: Free+

Uvedené hry určite stoja za to vyskúšať. Najlepšie na nich je, že s nimi naozaj nemusíte strácať veľa času, a zahráte si len vtedy, keď sa naozaj nudíte či čakáte. Dajte nám vedieť, akú Windows 10 Mobile hru preferujete vy.

Zdroj: vlastný, obrázok (YouTube)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre