Najlepšie lúpežné filmy a seriály na Netflixe: S týmito tipmi máte večer plný vzrušenia istý

Ponorte sa s Netflixom do sveta zločinu s týmito kvalitnými heist filmami a seriálmi.

Pozrite sa na najlepšie lúpežné filmy a seriály, aké na Netflixe nájdete.
Zdroj: Unsplash (rc.xyz NFT gallery), Netflix, Úprava: Vosveteit.sk

Netflix ponúka množstvo kvalitných filmov a seriálov, až je niekedy problém vybrať si jeden, s ktorým strávime večer. Možno aj vy si niekedy chcete dať pokoj od komplikovaných psychologických drám a nič nie je napínavejšie, ako veľká lúpež.  

Prinášame vám preto niekoľko tipov na filmy, v ktorých charizmatickí lídri zostavia svoju dokonalú zločineckú partiu a vydajú sa vylúpiť banku, kasíno, alebo ukradnúť nejaké nechutne drahé autá. Pozrime sa teda na to, čo Netflix ponúka.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V lete 

V tomto heist filme zahviezdil komik Kevin Hart, no tentokrát uvidíme jeho dramatickejšiu stránku. V úlohe Cyrusa Whitakera sa dostáva na misiu ukradnúť 500-miliónov dolárov v zlate, no má to jeden háčik. Partička zlodejov musí pre Interpol dolapiť skazeného miliardára a jeho zlato ukradnúť z lietadla počas letu. To už neznie tak jednoducho, čo poviete?

Kaleidoskop 

Film, ktorý sa vôbec nedrží svojho subžánru a to je len dobre. Kaleidoskop ponúka každému divákovi svoju vlastnú verziu lúpeže v tom najzabezpečenejšom mieste na svete. Seriál ponúka osem epizód pomenovaných podľa rôznych farieb. Chyták je v tom, že každý divák môže začať inou epizódou. Epizódy ponúkajú nelineárny pohľad na celú lúpež a sledujú pohľady jednotlivých členov zločineckej skupiny.  

Red Notice 

Hviezdne obsadenie tohto filmu nie je jediné, čo si vychutnáte. Dwayne Johnson, Ryan Reynolds a Gal Gadot sa stretnú v ľahkom dobrodružno-kriminálnom filme Red Notice. Trojica sa dostáva do hry na mačku a myš, pričom v hre sú tri zlaté vajcia Kleopatry. Tešiť sa môžete na dávku dobrého humoru, akcie a zápletky, ktorá sa neprestáva zauzľovať. 

Armáda mŕtvych 

Tento film je maximálne netradičným v dvoch podkategóriách. Ide o nevšedný lúpežný film a nevšedný zombie film. Oba žánre však spája zaujímavým spôsobom a diváka nechá v napätí až po titulky. Vo filme sa dostanete do obdobia šesť rokov po náhlom vypuknutí zombie nákazy v Las Vegas. Americká vláda sa rozhodne mesto vyhladiť atómovými bombami a hrdinovia majú len 32 hodín na to, aby ukradli 200-miliónov dolárov, ktoré ležia v zabudnutom sejfe kasína.  

Armáda lupičov 

Zaujímavý prequel k Armáde mŕtvych, ktorý vám ukáže, čo sa odohrávalo vo svete, zatiaľ čo živé mŕtvoly devastovali mesto hriechu. Ludwig Dieter sa nechá najať tajomnou Gwendoline, aby sa počas zombie apokalypsy v inom kúte sveta dostal až do troch neprelomiteľných sejfov.  

Trojitá hranica 

V tomto filme budete sledovať trojicu veteránov zo špeciálnych jednotiek. Tí majú odpor voči tomu, ako je ich krajina ľahostajná k ich službe a všetkému, čo kvôli nej obetovali. Svoje problémy sa rozhodnú riešiť naozaj zaujímavým spôsobom. Trojica sa rozhodne ukradnúť 75-milíónov dolárov drogovému barónovi z Južnej Ameriky. Tentokrát to ale robia len pre seba.  

Money Heist 

Ak máte radi lúpežné filmy alebo seriály, určite ste už videli alebo aspoň počuli o seriáli Money Heist. Jeden z najlepších vo svojom žánri, seriál Money Heist sleduje partiu zlodejov, ktorá si zobrala rukojemníkov a zamkla sa v španielskej národnej tlačiarni peňazí. 

Lupin 

Assane Diop by mohol byť James Bond, keby sa len nenachádzal na opačnej strane zákona. Assane je synom imigrantov zo Senegalu, ktorého inšpiruje francúzska literárna postava, Arséne Lupin. Vydáva sa teda na pomstu voči rodine, ktorá falošne obvinila jeho otca s krádeže cenného náhrdelníku.  

Toto je lúpež, Krádež umenia, akú svet ešte nevidel 

V tomto seriáli sa spája lúpežný film s true-crime a pozriete sa na jednu z najväčších lúpeží v americkej histórii, ktorá dodnes ostáva nevyriešená. Zachytáva zlodejov, ktorí si odniesli stovky miliónov dolárov v mimoriadne cennom umení. Kto to spravil? To sa dozviete v tejto dokudráme. 

Coin Heist 

Film zachytáva štyroch tínedžerov, ktorí sa pokúšajú zachrániť svoju školu pred finančným krachom. Idú na to zaujímavým spôsobom. Pokúsia sa vytvoriť falošné cenné mince a nabúrať sa do americkej mincovne. Ich pokus sa však komplikuje, keď sa ozve svedomie.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre