Najlepšie internetové prehliadače pre Windows 10 Mobile. Trafili sme aj ten váš?

Zdroj: vlastný

Aký internetový prehliadač používate vy svojom smartfóne? Prinášame vám prehľad tých najlepších možností, ktoré ponúka operačný systém Windows 10 Mobile.

Internetový prehliadač Microsoft Edge

Prvý prehliadačom, ktorý určite netreba nikomu špeciálne predstavovať je Microsoft Edge.  Jedná sa internetový prehliadač vyvíjaný priamo Microsoftom, ktorý sa môže pochváliť viacerými funkciami, nehovoriac o optimalizácií pri prehliadaní internetu. Medzi hlavné vlastnosti aplikácie, ktoré sú často využívané na smartfóne patrí napríklad režim čítania, prostredníctvom ktorého prepnete internetovú stránku do módu „čítačky“ čo oceníte hlavne pri večernom internetovaní v posteli. To však nie je všetko aplikácia ponúka aj intuitívnu správu viacerých okien či browsovanie internetom v private móde. Medzi ďalšie šikovné funkcie patrí zdieľanie stránok, ktoré je možné shareovať prostredníctvom sociálnych sietí, e-mailu či aplikácií na to určených. Aplikácia tak isto ponúka na výber tmavú a svetlú tému prehliadača, úpravu veľkosti písma a prepínanie internetových stránok do PC režimu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Monument Browser

Druhý internetový prehliadač, ktorý sa dostal do nášho výberu je Monument Browser, ktorý v poslednej dobe je aktualizovaný v pravidelných intervaloch vo Windows Store čo sa odzrkadľuje aj na jeho využiteľnosti v praxi. Výhodou tohto internetového prehliadača je integrovaný AdBlocker, ktorý si je potrebné aktivovať v nastaveniach aplikácie. Aplikácia ďalej ponúka všetky základné funkcionality ako zdieľania obsahu, histórie prehľadávania internetu,  pridávania stránok do Obľúbených, až po download manažéra, ktorý mnohým internetovým prehliadačom chýba.

Orions Browser
Orions Browser
Developer: Marcelo de Souza
Price: $1.59

Opera Mini pre Windows 10 Mobile, nie je tým pravým orechovým ako pre PC

Tretím internetovým prehliadačom je Opera Mini. Tak isto ako u predošlých prehliadačoch nájdete tu základne funkcionality od histórie, manažéra sťahovania, Obľúbených stránok, vyhľadávania obsahu na stránke až po nastavovanie veľkosti textu, ale tou najzásadnejšou funkciou, ktorá robí z tohto prehliadača nášho adepta medzi výber tých najlepších prehliadačov je optimalizácia stránok, prostredníctvom ktorej prenesiete výrazne menší objem dát. Treba však dodať, že táto optimalizácia si vyberá dať v podobe „trhavejšieho“ prehľadávania internetu.

Opera Mini
Opera Mini
Developer: Opera Software
Price: Free

Surfy Browser, ideálny prehliadač až na to rozhranie

Štvrtú priečku v našom výbere zastáva internetový prehliadač Surfy Browser, ktorý je výnimočný svojimi funkciami, ktoré vstavanom prehliadači Microsoft Edge nenájdete. Takouto funkciou je napríklad manažér sťahovania, optimalizácia stránok vďaka ktorej ušetríte na prenose dát až 20%, ale tou najzásadnejšou je možnosť sťahovania Youtube videí priamo cez prehliadač.

Surfy Browser
Surfy Browser
Developer: Outcoder
Price: Free

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre